Anasayfa » ALINTI » Google’dan Açıklama: SEO Spam Yapmak Değildir
Google’dan Açıklama: SEO Spam Yapmak Değildir

Google’dan Açıklama: SEO Spam Yapmak Değildir

Google’dan Açıklama: SEO Spam Yapmak DeğildirBunun nedeni diğer disiplinlerden farklı olarak SEO‘nun kesin kurallarının bulunmamasıdır.

SEO biraz da deneme yanıma yöntemidir. Bu nedenle piyasada etik yolları kullanarak siteleri Google’da üst sıralara çıkaranlar olduğu gibi siyah şapkalı dediğimiz, arama motorunu kandırmaya yönelik yöntemleri kullanıp, kısa süreli başarılar yakalayanlar da vardır.

Asıl merak edilen konulardan biri ise Google’ın arama motoru optimizasyonu hizmeti verenlere hangi gözle baktığıdır. Sonuçta Google’da üst sıralarda çıkmanın tam algoritmasını Google’da bu alanda çalışanlardan başka kimse bilmiyor. SEO uzmanları daha çok edindikleri deneyimlere, diğer kişilerden öğrendikleri tekniklere dayanarak güzel işler çıkartabiliyorlar. Peki Google bu uzmanları nasıl görüyor, destekliyor mu yoksa spam yapıcılar olarak mı görüyor?

Google spam Karşıtı çalışmalar ekibinin başı Matt Cutts, bu konu ile ilgili bir video hazırladı. Video’da Google’ın SEO uzmanlarına bakış açılarını anlıyoruz. Google’a göre SEO kesinlikle spam değil ve SEO uzmanları web’in daha anlamlı olmasını sağlıyorlar, insanların Google’da aradıklarını bulmalarına yardımcı oluyorlar.

SEO uzmanlarının görevi, web sitelerinin arama motorunun gözünde daha anlamlı olmasını sağlmak ve bunu yapabilmek için de birçok beyaz şapkalı (white-hat) teknik var.  Ancak Matt Cutts, SEO tekniklerini suistimal eden, olması gerektiğinden daha fazla kullananlar da var diyor ve bu tarz kullanımları desteklemediğini belirtiyor.

Matt Cutts’ın SEO ve Spam konulu kısa videosunu aşağıda paylaşıyoruz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir