Anasayfa » ALINTI » Google 2011 Üçüncü Çeyrek Finans Raporunu Açıkladı.
Google 2011 Üçüncü Çeyrek Finans Raporunu Açıkladı.

Google 2011 Üçüncü Çeyrek Finans Raporunu Açıkladı.

Google 2011 Üçüncü Çeyrek Finans Raporunu Açıkladı.Konuyla ilgili olarak yayınlanan basın bülteninde Page “Gelirler yıldan yıla yüzde 33 artış gösterdi ve çeyrek gelirlerimiz 10 milyar dolara yaklaştı.” şeklinde durumu özetledi.

Page’in açıklamalarına göre Google’ın geçtiğimiz ay herkesin kullanımına açtığı Google+ sosyal ağı 40 milyondan daha fazla kullanıcıya ulaştı.Şirket 2010 yılının üçüncü çeyreğinde 7.29 milyar dolar gelir elde ederken, bu rakam 2011 yılının üçüncü çeyreğinde 9.72 milyar dolara yükseldi.

Operasyon gelirleri bir yılda 2.55 milyar dolardan 3.06 milyar dolara yükselirken, net kazançta da 2.17 milyar dolardan 2.73 milyar dolara yükselişin kaydedildiği görüldü.

Google’ın sitelerindeki ve AdSense ortaklarının sitelerinde gösterilen reklamlardan elde edilen gelir ise yıldan yıla yüzde 5 artış gösterirken, bir önceki çeyreğe göre yüzde 5 düşüş gözlendi. Bu arada internetin arama devinin kasasında 42.6 milyar dolar nakit paranın bulunduğu da belirtildi. Google’ın raporu Android işletim sistemiyle ilgili tabloyu içermiyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir