Anasayfa » ALINTI » Google Plus “Hashtag” Konusunu Beceremedi
Google Plus “Hashtag” Konusunu Beceremedi

Google Plus “Hashtag” Konusunu Beceremedi

Google Plus “Hashtag” Konusunu BeceremediTamamıyla Twitter’la özdeşleşmiş olan hashtag yani sohbet etiketi şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz özellik, kullanıcıların mesajları kategorize etmesini sağlıyor ve oldukça da işe yarıyor. Şimdilerde Google Plus’a da giren bu özellikle sosyal ağ, Facebook ve Twitter karışımı olmaya devam edeceğinin sinyalini veriyor.

Hashtag’li arama özelliği gelen Google Plus’ta, kullanıcılar Twitter’da olduğu gibi ilgisini çeken konu veya başlıkları hashtag’le arayıp bulabilecek. Ancak burada dikkat çeken şey şu ki; Google Plus’ta hashtag’li anahtar sözcüklerle normal anahtar sözcüklerle yaptığınız aramanın bir farkı yok. Yani Google Plus’taki özellik, aradığınız şeyi Twitter’daki gibi endekslemiyor. Bu da markaların ve kullanıcıların işine yaramıyor.

Anahtar sözcükle aramadan hiçbir farkı olmayan Google Plus hashtag’inin sembolü de Twitter’da olduğu gibi “#”. Hashtag özelliğini ne sembolüyle ne de işleviyle bir türlü kendine uyarlamayan Google Plus’un hashtag’i kullanamaması nasıl bir etki yaratır bilinmez, ancak özelliğin bu şekliyle sosyal ağa bir katkı sağladığı söylenemez.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.