Anasayfa » ALINTI » Google’dan Türkiye’ye: ”Harika bir pazarsınız”
Google’dan Türkiye’ye: ”Harika bir pazarsınız”

Google’dan Türkiye’ye: ”Harika bir pazarsınız”

Google’dan Türkiye’ye: ”Harika bir pazarsınız”

Fitzgerald, CardFinans’ın sponsorluğunda düzenlenen 11. Perakende Zirvesi’nin son gününde ”Mobil Perakendede Başarının Temel İlkeleri” konulu panelde yaptığı konuşmada mobil cihazların artık alışverişte çok fazla kullanılmaya başlandığını kaydetti.

Fitzgerald, teknolojinin hızlı ve sürekli değiştiğini dile getirerek, artık cep telefonlarının bir cüzdan gibi kullanılabildiğini, ABD’de bu tarz sistemlerin uygulandığını anlattı.

Teknolojinin mükemmel bir hale geldiğini, telefonların artık kullananın yüzünü bile tanımaya başladığını ifade eden Fitzgerald, İngiltere’de internet ekonomisinin değerinin 100 milyar sterline geldiğini söyledi.

Fitzgerald, Türkiye’de internet ve teknoloji kullanımına ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Türkiye’de nüfusun yarısı interneti kullanıyor. Türkiye’de nüfusun yüzde 70’i genç. O yüzden harika bir pazarsınız. Ortam çok güzel. Öncelikle mobil olun ve mutlaka bu mobil cihazlar söz konusu olduğunda tek bir dünya haline gelin. 1 milyar insan mobil internet kullanıyor.

Akıllı telefon kullanan 300 milyon kişi var. 5 yıl içinde 2 katına çıkacak. Türkiye’de de daha da fazla yükseliş olacak. Tablet bilgisayarlar da çok önem kazandı. 2012’de iPhone ve iPad’de 100 milyon dolarlık bir satış olacak.”

Tablet kullanıcılarının normal bilgisayar kullanıcılarına göre daha fazla harcama yaptıklarına işaret eden Fitzgerald, yeni dönemde mobil iş yapmanın daha etkili ve güçlü hale geleceğini kaydetti.

Fitzgerald, geçen 15 yılda toplam perakende satışlarında internet payının yüzde 5 olduğunu dile getirerek, ”E-bay 2 milyar dolar satış yaptı. Bu yıl 4 milyar doların üzerine çıkacağı konuşuluyor. Her ay 3-4 Ferrari satılıyor eBay’de. Biz mobil cihazlardaki deneyimin iyi olmasını istiyoruz” dedi.

Mobil internet sitesinin 10 bin dolara kurulabileceğini anlatan Fitzgerald, bundan sonraki dönemde yerel düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir