Anasayfa » ALINTI » Google+’ya Gerçek Zamanlı Arama ve Etiket Desteği Eklendi
Google+'ya Gerçek Zamanlı Arama ve Etiket Desteği Eklendi

Google+’ya Gerçek Zamanlı Arama ve Etiket Desteği Eklendi

Google+'ya Gerçek Zamanlı Arama ve Etiket Desteği EklendiBu iki yeni özellikle birlikte Google+ üzerinde içerik arama daha kolay hâle gelecek, sonuçlar da daha güncel ve kullanıcının bulmak istediğiyle ilgili olacak.

Gerçek zamanlı arama desteğiyle birlikte sonuçlar otomatik olarak güncellenecek. Yazının devamında bulacağınız videoda da görülebileceği üzere bir terim aradığınıza size yeni sonuçlar çıktıkça arama sonuçlarının güncellenip güncellenmeyeceği soruluyor.

Güncelle seçeneğini tercih ettiğinizde arama sonuçları, Google+ kullanıcıları yeni ve de ilgili içerik girdikçe otomatik olarak güncelleniyor. Ayrıca gerçek zamanlı arama sonuçlarını duraklatma imkânı da sunuluyor.

Geliştirilmiş etiket desteğiyse kullanıcıların durum güncellemelerini daha kolay aranabilir hâle getirmesini sağlıyor. Bir kelimenin önüne yerleştirilecek olan etiket otomatik olarak linke dönüşüyor ve durum güncellemesinde bu şekilde yer alıyor.

Diğer kullanıcılar bu etikete tıkladığında o etiketle ilgili arama sonuçları sayfasına gidiyor. Aslında bu yenilikle birlikte Twitter’ın etiket özelliğine benzer bir özelliğin Google+’ya geldiğini söyleyebiliriz.

Yeni özellikler her kullanıcıya aynı zamanda gelmeyecek, yine de dünden itibaren kademeli olarak yayıldığını söyleyebiliriz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Konuyla belki pek bağlantısı olmayabilir ama içimde tutmak istemedim. Google’nin Google+ ile Facebook+Twitter’e yaptığı bu büyük atak aslında pek de işe yarayacak gibi değil. Öncelikle tasarım bakımından facebook’tan gerisinde ve canlılık yönünden de twitter’in gerisinde. Tasarımını geliştiremediği müddetçe kullanıcılarının aşırı artmasını beklemiyorum.

    Diğer yandan sosyal medyada insanlar alıştıkları şeylerden uzaklaşmak istemedikleri için facebook ve twitter’in yanında Google+’ı aktif olarak kullanacaklarını da sanmıyorum. Kaldı ki bu yazınızın üst kısmında bulunan paylaşma butonlarında bile Google+’a tıklayıp paylaşan bir kullanıcı yok. Eski ürünler/hizmetler hemen hemen her zaman tutulur.

    Sosyal medya olayı bir bakımdan şu duruma dönüştü. Türkiye’de görünen bir durumla benzetme yapayım. Ülkemizde herhangi bir sektörde büyük başarı sağlayan işletmelerin hemen bitişiğine aynı işi yapan, o işten de pek anlamayan kişiler dükkan açar. Google’nin yaptığı da buna benziyor.

    Bir başka yönden benzetme yapayım. İki küme düşünelim. Bunlardan biri facebook adında, diğeri twitter. Aralarında hiç bir temas yok, ayrık kümeler. Google bir süre sonra ortaya çıkıyor ve sosyal medya pastasından ben de pay almak istiyorum diyerek ikisinin ortasına geçerek facebook ve twitter’ı istediği yerlerden keserek kendine ortam hazırlıyor.

    Yazdıklarım sadece benim düşüncem. Üniversite öğrencisiyim ve sosyal medyayı yakından takıp ediyorum. Doğrularım yanlışlarım olabilir. Eğer bunları bana söyleyebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir