Anasayfa » ALINTI » iOS 5 ve Twitter İşbirliği Milyonları Sevindirdi
iOS 5 ve Twitter İşbirliği Milyonları Sevindirdi

iOS 5 ve Twitter İşbirliği Milyonları Sevindirdi

iOS 5 ve Twitter İşbirliği Milyonları SevindirdiiOS 5 ve Twitter arasındaki entegrasyon sosyal medya kullanıcılarına birçok kolyalık getirdi.

iOS 5, Twitter’a destek vermek için App Store’da bulunan bir dizi ek uygulama çıkardı. iOS 5 Photos uygulaması, Maps, Youtube ve Safari, Twitter’ı desteklemek üzere ayarlandı. Bu entegrasyon sayesinde iOS New York Times uygulaması ve yeni iTunes Movie Trailer uygulaması da Twitter desteğine sahip oldu.

iOS 5’ten Twitter’a giriş yapıldığında birçok uygulamanın içinden tweet atılabiliyor. Hatta iOS üzerinden paylaşım yapmak oldukça kolay. Baktığınız bir fotoğrafı, Maps içindeki bir lokasyonu ya da Safari’deyken beğendiğiniz bir linki Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz.

Twitter desteğinin ayarlar bölümünden kapatılabilmesi kullanıcıların istenmeyen durumlarla karşılaşmasını önlemesi bakımından büyük bir avantaj sağlıyor. Bu sayede iPad’inizin ya da Mac’inizin başından ayrılınca  paylaşmak istemediğiniz bir fotoğrafı çocuklarınızın paylaşmasını önleyebilirsiniz.

Bu işbirliğinden Twitter’ın da yüzünü güldürdü

iOS 5 ile Twitter’ın entegrasyonu Twitter’ın da işine yaradı. Twitter’ın CEO’su Dick Costolo 17-19 Ekim’de San Fransisco’da düzenlenen Web 2.0 Zirvesi’nde, Eylül 2010’da atılan tweet sayısı günlük 90 milyon iken, bu rakamın  2011’de 250 milyonu bulduğunu açıkladı. Zirvede ayrıca 2011’in başında atılan tweet sayısının günlük 100 milyon iken, iOS entegrasyonundan sonra bu rakamın 250 milyona yükseldiği de belirtildi. Twitter’a yapılan kayıtlarda Ocak 2011’e göre yaşanan 3 kat artış da iOS’un Twitter’a olan katkısı olarak yorumlanıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir