Anasayfa » ALINTI » Napster’ın Kurucularından Yeni Bir Sosyal Ağ: Airtime
Napster’ın Kurucularından Yeni Bir Sosyal Ağ: Airtime

Napster’ın Kurucularından Yeni Bir Sosyal Ağ: Airtime

Napster’ın Kurucularından Yeni Bir Sosyal Ağ: AirtimeÇevrimiçi müzik hizmeti Napster’ın kurucuları Shawn Fanning ve Sean Parker, yeni bir sosyal ağ girişimi için kolları sıvadı.

Yeni girişimleri için 8.3 milyon dolarlık fon desteğiyle yola çıkan ikili, Chatroulette’e benzer, kullanıcıların tanımadıkları kişilerle gerçek zamanlı bir video sohbet servisi üzerinden tanışmasını sağlayacak yeni bir sosyal ağ girişimi başlatacak.

Facebook+Chatroulette = Airtime

Airtime, Chatoulette’e benzemekle birlikte kullanıcıların kendileriyle benzer ilgi ve beğeniye sahip olan kişilerle görüntülü video üzerinden iletişime geçmesini sağlayacak. Kullanıcılar Chatoulette’de olduğu gibi, yine tanımadıkları kişilere rastgele bağlanacak ancak bu kişilerle ortak ilgi ve beğeniye sahip olmak koşuluyla.

Kullanıcıların tanımadıkları kişilerle görüntülü sohbet seçeneğiyle tanışmasını sağlayan hizmetin ayrıntıları henüz netlik kazanmış değil. Kurucuların verdiği bilgiye göre, Chatroulette’den farklı olarak kişileri ilgi ve beğenilerine göre uyumlaştıran hizmet, bu yüzden yeni insanlarla tanışmanın gerginliğini minimuma indirirken, kullanıcının karşısına çıkacak kötü sürprizleri de elemiş olacak.

Facebook’ta tanıdığınız kişilerle iletişime geçerken, Airtime’da tanımadığınız ancak benzer ilgi ve beğenilere sahip olduğunu düşündüğünüz yeni insanlarla tanışacaksınız. Ashton Kutcher, will.i.am ve Scott Braun gibi ünlü kişilerin yatırım yaptığı servis hakkında daha fazla ayrıntı gün yüzüne çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.