Anasayfa » ALINTI » Twitter : İdeal Link Yerleşimi
Twitter : İdeal Link Yerleşimi

Twitter : İdeal Link Yerleşimi

Twitter : İdeal Link Yerleşimi

Yürütülen kampanya sayılarının artıyor olması başarının beraberinde geldiğinin kanıtı değil. Dijital pazarlamada analizin önemini bilmek ve doğru çıkarımlar yapabilmek çeşitli deneme süreçlerini gerektiriyor.

Bir online pazarlama aracı olarak Twitter’ı kullandığımız zaman paylaştığımız içeriğe linkler yerleştiriyoruz. Yerleştirdiğimiz bağlantıların geri dönüşüm oranlarını takipçilerimizi sıkmadan arttırmak, “ideal link yerleşimi” ile mümkün.  Dan Zarrella tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, Twitter üzerinden paylaşılan linklerin yerleri konusunda önemli bilgiler içeriyor. Dan Zarrella, oluşturduğu 200.000 bağlantı ile ideal link yerleşimini bulmayı hedeflemiş.

Çeşitli bağlantıları, tweet içerisinde farklı pozisyonlar ile kullanarak, pozisyon ve tıklama oranlarını bit.ly bağlantı kısaltma servisini kullanarak analiz etmiş. Araştırmaya başlamadan önce, bağlantılar için en ideal pozisyonun, tweet sonları olduğunu düşünen Zarrella, araştırma sonrasında farklı bir sonuçla karşılaşarak, analizin, optimizasyon için ne kadar kritik olduğunu da kanıtlamış oldu.

Araştırma sonrası hazırlanan “Heat Map”Twitter : İdeal Link Yerleşimi

Yapılan bu araştırma, basit bir aksiyon ile dönüşümleri katlamanın mümkün olduğunu gösteriyor. Sadece Twitter’da  değil, dijital pazarlamada birer araç olarak kullanılan her mecrada dönüşümleri en yükseğe çıkarmak basit bir kaç optimizasyondan ibaret olabilir.  Alışılmış ve doğru kabul edilen kalıpların dışına çıkmak ve dönüşümleri katlamak bir kaç adım ötede!

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir