Anasayfa » ALINTI » Twitter Sektör Oluyor
Twitter Sektör Oluyor

Twitter Sektör Oluyor

Twitter Sektör OluyorUzmanların yaptıkları araştırmlara göre Twitter‘da bir anda yerle bir olabilirsiniz ya da bir anda ünlenebilirsiniz. Milyonlarca kişinin bir anda tepkisini gösterdiği bu platformda kitlesel hareketleri ve halkın tepkisini ölçmek mümkün olabiliyor. Pek çok ülke Twitter analistlerini işe alıyor. Bu analistlerin işe alınmasının sebebiyse halkın olaylara karşı verdikleri tepkilere göre kitlesel hareketleri takip etmek.

İlerleyen yıllarda üniversitelerde analistliğini bölümlerinin de açılacağı söylentiler arasındaki yerini aldı. Uzmanlara göre bir iki kişinin fikrini öğrenmenin çok ama çok zor olduğu şu günlerde sosyal medyanın milyonarlarca kişinin fikrini size sunmasının çok önemli bir olay.

Kültürel farklılıklara göre değişen ve gündeme göre belirlenen Twitter trendleri analistlere yol gösterirken üst mevkilere de fikir vermiş oluyor.

Devlet başkanları halkın tepkilerini Twitter üzerinden takip ederken, bir TV programının reytingi de yine sosyal ağlar aracılığı ile tahmin edilebiliyor.

Durum böyle bir hal almış ise eğer istisnasız her sektörün, uzun vadede bu analizlere ihtiyacı olacağını söylemek yanlış olmaz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir