Anasayfa » ALINTI » Yahoo Yuvasına Geri mi Dönecek?
Yahoo Yuvasına Geri mi Dönecek?

Yahoo Yuvasına Geri mi Dönecek?

Yahoo Yuvasına Geri mi Dönecek?Yang’in, Yahoo’nun Sunnyvale’deki merkezine daha sıklıkla gittiği ve kurucusu olduğu şirketi kurtarmak için alternatifler üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Yahoo yöneticisi, Yang’in özel sermaye yatırımı ile  şirket hisselerini satın almak istediğini çalıştı. Yang, böylelikle Yahoo hisselerinin başka yatırımcıların eline geçmesini engellemeyi planlıyor. Yang, 2008 yılında Microsoft’un 2008 yılında Yahoo için teklif ettiği 44.6 milyar doları “hisselerin gerçek değerinin altında” olduğu gerekçesiyle geri çevirmişti. Microsoft, 2008 Temmuz ayında son yaptığı 47.5 milyar dolarlık teklifin de reddedilmesi  üzerine Yahoo’nun tamamını içeren bir satın alma operasyonundan vazgeçtiğini açıklamıştı.

Planlandığı gibi giderse Yang’in şu an sahip olduğu yüzde 3.63′lük Yahoo hisseleri ile şirketin bir diğer kurucusu olan David Filo’nun yüzde 5.90 hisse payı özel sermaye yatırımıyla birleşecek.

Carol Bartz’ın CEO’luktan kovulmasının ardından Yahoo, Allen&Co ve Goldman Sachs yatırım, danışmanlık şirketleriyle görüşmelerini sıklaştırmıştı.  Alibaba CEO’su Jack Ma da şirketi satın almak istediğini açıklamıştı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.