Anasayfa » ALINTI » Amazon Başarısıyla Parmak Isırtıyor
Amazon Başarısıyla Parmak Isırtıyor

Amazon Başarısıyla Parmak Isırtıyor

Amazon Başarısıyla Parmak IsırtıyorGoogle Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, teknolojiye ve tüketici elektroniğine yön veren üç şirkete -Apple, Google, Facebook- Amazon’u da dahil ettiğinde herkes şaşırmış, bir e-ticaret şirketinin teknoloji dünyasına bu denli etki edeceğini düşünmemişti. Ta ki Kindle Fire çıkana kadar…

Kindle Fire’ın başarılı çıkışı ile dikkatleri her zamankinden fazla üzerine çeken Amazon, bugün geldiği nokta ile Silikon Vadisi’nin titanları arasına girmeye hazırlanıyor. Zaten şirketin bugünkü başarısını göstermek üzere hazırlanan bu infografik de bize bu ipucunu veriyor.

Amazon bir yıl içinde elde ettiği 34 milyar dolar gelirle pek çok ülkenin yıllık gayri safi milli hasılasını geçiyor. Dünyanın en büyük e-perakendecisi konumunda olan şirketin satışları, buy.com, Target, Walmart gibi devlerin satışlarını katlıyor.

Kuzey Amerika e-ticaret pastasının onda birine hakim olan Amazon, bir hafta içinde 137 milyon tüketiciye hizmet sunuyor.

Amazon, aktif kullanıcıları açısından bir ülke olarak düşünülürse, herhalde Kanada’nın iki katı büyüklüğünde bir ülke olurdu. Kişi başına 82 kitap depolayan bulutsistemiyle Amazon’un binlerce ağacı kesilmekten kurtardığı da kesin.

İşte infografikte alan diğer bilgiler…Amazon Başarısıyla Parmak Isırtıyor

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir