Anasayfa » ALINTI » Facebook’u Sevmeyenlerin Sosyal Ağı UNTHINK
Facebook'u Sevmeyenlerin Sosyal Ağı UNTHINK

Facebook’u Sevmeyenlerin Sosyal Ağı UNTHINK

Facebook'u Sevmeyenlerin Sosyal Ağı UNTHINKFacebook, kullanılmak zorunda gibi olan bir sosyal ağ oldu. 800 milyonu aşan kullanıcısı ile kendi içinde bir dünya oldu. Fakat kötü yanlarıda çok fazla.

Mesela devamlı değişen arayüz ve kullanım koşulları, bilgilerinizin depo edilmesi ve belkide anket yapan şirketler tarafından satın alınması gibi bir sürü kötü özellik sıralayabiliriz.

İşte tüm bu kötü özelliklere karşı çıkan anti-Facebook sloganı ile yeni bir sosyal ağ ortaya çıktı. Unthink.com, DouglasBay Capital’den aldığı 2.5 milyon dolarlık fon desteği ile sosyal ağ savaşlarına start verdi.

Reklam kampanyalarında Facebook’u yerinden etme amacını ön planda tutan Unthink, yeni bir sosyal ağ değil, sosyal bir devrim olduğu mesajını iletiyor. Kontrol sahibinin ise Unthink değil siz olduğunuz vurgulanıyor.

Unthink’te kullanıcı verileri markalara satılmıyor. Bunun yerine kullanıcı, sayfasına sponsor olacak markayı seçiyor. Herhangi bir marka seçmek istemeyen kullanıcılar, yılda 2 dolar ödeme seçeneğini tercih edebiliyor. Yani birileri sizlerin sırtınızdan çok daha kolay para kazanmıyor. Ayrıca kişisel bilgileriniz ortalıkta daha zor dolaşır bir hale gelecek.

Kimse malım kötü demez. Bakalım UnThink büyüdükçe, Facebook gibi olacak mı merak ediyoruz ?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir