Anasayfa » ALINTI » Oyun Pazarı Büyüyor
Oyun Pazarı Büyüyor

Oyun Pazarı Büyüyor

Oyun Pazarı BüyüyorSektör oyun sağlayıcılara çok ciddi rakamlar kazandırırken, aracı servis ve ağlarada da azımsanmayacakölçüde maddi gelir sağlıyor.Son kullanıcı ise keyifli vakit geçiriyor.

bunun için mükemmel bir alan oluşturuyor. Aktif kullanıcı sayısının fazlalığı online oyun oynanması için bulunmaz bir platform.

F8 konferansında da bu  konunun üzerinde önemle ve hassasiyetle duruldu.

Facebook yöneticilerinden Ethan Beard’ın yaptığı konuşmada dikkat çeken en önemli açıklama ise, “Sosyal oyunların, sosyal dizayn ile birleşimi ortaya fantastik bir gelişim çıkardı. Bu durum oyunculukta devrim yapmaya devam ediyor. Şu anda 200 milyondan daha fazla sosyal oyuncuya sahibiz ve her ay bu rakam artmaya devam ediyor.” ve “Eğer Nintendo, Sony ve ’un tüm platformlarında sahip olduğu oyuncu sayısını alıp toplasanız bile böyle bir rakama ulaşmanız mümkün değil.”

Facebook’ta düzenli oyun oynayan kullanıcıların Xbox, PlayStation ve Nintendo platformlarında oyun oynayan insan sayısının toplamından daha fazla oyuncuya sahip oldukları ortaya çıktı.

Online oyun pazarındaki bu hareketlilik girişimcileri de tetikliyor. ABD’de 2011 yılının ilk 3 ayında online oyun sektörüne harcanan para 1.85 milyar dolar.

Oyun olarak başlayan bir süreç sonucunda bakalım kimler kazanacak?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.