Anasayfa » ALINTI » Facebook Display Reklam Geliri ile Google’ı Geride Bırakacak
Facebook Display Reklam Geliri ile Google’ı Geride Bırakacak

Facebook Display Reklam Geliri ile Google’ı Geride Bırakacak

Facebook Display Reklam Geliri ile Google’ı Geride BırakacakKısa bir süre önce eMarketer tarafından yayınlanan bir araştırma, Facebook’un 2011′i geçen seneye kıyasla %104.3 oranında bir reklam satış artışı ile kapatacağını belirtirken, firmanın 2011 reklam gelir toplamının 3.8 milyar dolar, 2012 reklam gelirinin ise 5.78 milyar dolar olacağını öne sürmüştü.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg, Aralık ayının başında Facebook üzerinde 9 milyon firmanın tanıtım yaptığını, fakat bunların sadece 2.3 milyonunun Facebook’ta paralı reklam sunduklarını paylaşmıştı.

Ay ortasında kupon reklamlarını da reklam seçeneği olarak hizmetlerine ekleyen Facebook, Enders Analysis tarafından yapılan araştırmaya bakılırsa, 2012 yılında display reklam kategorisinde sağlayacağı gelir ile Google‘ı geride bırakacak.

2012 Mart ayında mobil reklam sektörüne gireceği yönünde haberlerin de çıktığı firmanın, 2012 yılını 5.3 milyar dolarlık display reklam geliri ile kapatacağı Enders Analysis tarafından öngörülürken, Google’ın display reklam gelirinin 2.5 milyar dolar civarında kalacağı raporda öne sürülüyor.

Tabii bu karşılaştırmaya Google’ın arama motoru da dahil olmak üzere farklı reklam formatları da eklenirse, işin rengi oldukça değişiyor.

Google+’ın yayına başlaması ile sosyal medyada da rakip olan iki firmaların display reklam gelir karşılaştırmaları gelecek aylarda çok daha netlik kazanacaktır.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir