Anasayfa » ALINTI » Foursquare’e Kullanıcı Yağıyor
Foursquare'e Kullanıcı Yağıyor

Foursquare’e Kullanıcı Yağıyor

Foursquare'e Kullanıcı YağıyorKişilerin bulundukları, gittikleri yerleri tek tıkla noktasal olarakpaylaşabilmesini sağlayan servislerin genel adı “konum bazlı” olarak geçiyor. Kategorinin lideri ise kuşkusuz Foursquare.

Bu tür uygulamaların kişilerin hayatında daha fazla rol almasını isteyen yetkililer, bir süredir çalışma içerisindeydi. Son olarak revizyona uğrayan site, oldukça kullanışlı iki fonksiyona kavuşmuştu.

Gelişmelerin ardından konuya ait verileri açıklayan Foursquare büyük bir ivme yakalamışa benziyor. Zira üye sayısını geçen yılın 3 katına çıkaran platforumun 15 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor.

Foursquare'e Kullanıcı Yağıyor

Ancak bu sayıya rağmen tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Çünkü kendilerinin de bu tür bir uygulamaya sıcak baktıklarını açıklayan sosyal ağ FacebookGowalla‘yı satın alarak ne kadar ciddi olduğunu gösterdi.

Facebook’un elindeki kullanıcı potansiyeli düşünüldüğünde -harekete geçmesi halinde- Foursquare’in işi oldukça zor gözüküyor. Bakalım bu rekabet ne derece alevlenecek.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir