Anasayfa » ALINTI » Google’a Grafik Desteği Geldi

Google’a Grafik Desteği Geldi

İlk olarak hesap makinesi işleviyle sınırlarının dışına çıkmaya başlayan Google, en kolaydan en zor işleme kadar birçok problemin cevabını doğru bir şekilde vermeye başladı.

Daha sonra “Bir yıl kaç saniye?” ve “1 desimetre kaç santimetredir?” gibi basit soruları da cevaplayan site, işi bir adım daha ileriye götürerek şimdi de matematik severler için grafik desteğini başlattı.

Buna göre, sitede yapılan matematiksel aramaların sonuçlarında grafikler de gösterilecek. Örneğin “sin(x)” yazdığınızda -farklı değerlere göre değişen dinamik sonuçlar ile birlikte- işleme dair grafik de yer alacak.

Şirket adına açıklama yapan Adi Avidor, sistemin trigonometri, exponansiyel, logaritma ve bunların karmasını da desteklediğini bildirdi.

Ayrıca dilerseniz tanımları virgülle ayırarak birden çok grafiği tek seferde elde edebilirsiniz.

Arama fonksiyon yelpazesini her geçen gün genişleten Google, bu konuya tahmin edilenden daha fazla önem veriyor. Siteyi dallara ayrılan bir yapıya sokmak isteyen yetkililer bu amaçlarına giderek yaklaşıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir