Anasayfa » ALINTI » Microsoft’un Sosyal Paylaşım Sitesi: So.cl
Microsoft’un Sosyal Paylaşım Sitesi: So.cl

Microsoft’un Sosyal Paylaşım Sitesi: So.cl

Microsoft’un Sosyal Paylaşım Sitesi: So.clAncak bu yeni sosyal paylaşım sitesinin ’un rakibi olacağına yönelik şüpheler yersiz çıkmış gibi görünüyor. Hatta siteye Facebook ile kayıt olmak bile mümkün.

So.cl adresinden erişilen ve daha çok öğrencilere ve çalışma gruplarına yönelik olan bu yeni paylaşım aracı, fotoğraf, video veya yazı barındıran görsel web içeriklerinin oluşturulmasına ve belirli gruplar arasında paylaşılmasına olanak sağlıyor. Bu arada kullanıcı grupları aralarında gerçek zamanlı video sohbetleri de gerçekleştirebilecek.

So.cl ile arama yaptığınızda, arama sonuçları herkesin görebilmesi amacıyla otomatik olarak paylaşılıyor. Böylece herkes konuyla ilgili paylaşımda bulunabiliyor. Siteye girişte Facebook aracılığı ile kimlik doğrulama yapılıyor ama So.cl’daki içerikler otomatik olarak Facebook ile otomatik olarak paylaşılmayacak gibi görünüyor. Şimdilik Facebook ile üye olmaya çalışan kişilere, So.cl’ın bekleme listesine alındığını, en yakın zamanda davetiye göndereceklerini bildiren bir mesajla yanıt veriliyor.

.com üzerinde temel kategorizasyon ilgi alanları üzerinden yapılıyor. ve + Çevreler işlevlerinin bir araya geldiği bu alanda, takip edilen kişileri kolayca sınıflamak mümkün görünüyor. “yorum”, “beğen” ve “etiket” tuşları ile de takip edilen kişiler ile iletişimde kalınıyor. Arama motoru olarak da Bing’in altyapısından yararlanılacak gibi duruyor. Dolayısıyla So.cl, sosyal ağ hizmetinin yanında mecradan çıkmadan tüm internet üzerinde arama yapabilmeyi de sağlayabilir.

Socl, Facebook, Twitter ve Google+’a benzer özelliklerinin yanında “Parties” özelliği ile farklılığını da koruyabilir. Anlaşılan o ki Socl üzerinde gibi video sitelerinden onlarca video ile çalma listeleri de oluşturulabilecek. Mesela arkadaşlarınızı toplayarak, belli bir çalma listesinin çalışdığı bir parti verilebilecek. Ya da arkadaşlarınızı davet ederek Süper Lig’in o haftaki maçlarını sıralayıp izleyebilir; maçlar üzerine sohbet edebilirsiniz.

Microsoft’un yeni platformu So.cl insanların etkileşimine açıldığında tüm tahminleri değerlendirme şansı bulacağız ama bunun ne zaman olacağı konusunda henüz bir açıklama yok. Diğer sosyal ağları ne şekilde etkileyeceğini göreceğiz ama anladığımız üzere Socl kendini diğer ağlardan farklı bir yerde konumluyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.