Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Yasaklandı
Sosyal Medya Yasaklandı

Sosyal Medya Yasaklandı

Sosyal Medya YasaklandıÖzellikle çalışanların bağlı oldukları firma ve kurumlara karşı sorumluluklarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Yaptıkları paylaşımlar büyük talihsiz sonuçlara sebep olabiliyor. İşte tam da bu noktada sosyal medyanın yasaklandığı yerler var.

Bu yazıdaki örnek ülkemizden. Son gelişmelere göre Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait 3.000 bilgisayarı inceleme altına alan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, incelemeleri sonucunda internete erişimi olan 6 bin personelin sosyal ağlara günde 5 milyon kez tıkladığını tespit etti.

Personel sosyal paylaşım sitelerinden sonra ise en çok alışveriş sitelerine tıklıyor.Bu sonuçlardan yola çıkarak harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, güvenlik zaafiyeti olabileceği gerekçesiyle Genel Müdürlükteki 6 bin personelin sosyal ağlara girmelerini yasakladı. İnternette özgürlük konusunda ülke ikiye ayrılmış durumda biliyorsunuz. Bakalım bu gerekçeler ile yasaklanan, kısıtlanan özgürlük eleştirilecek mi, tepkiler ne yönde olacak hep beraber göreceğiz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir