Anasayfa » ALINTI » Twitter Neden Değişti?
Twitter Neden Değişti?

Twitter Neden Değişti?

Twitter Neden Değişti?Twitter hem web sitesi hem de mobil uygulamaları için yepyeni bir tasarıma geçtiğini duyurdu.

Ana sayfa, bağlan, keşfet, ben ve tweetle kategorilerinde tasarımına büyük değişim getiren Twitter, elbette daha hızlı ve kolay kullanım adına bu değişikliği yapmış olsa da, mikro blogu değişime iten asıl etkenin daha fazla büyüme isteği olduğu açık.

Twitter’ın bu değişimi kesinlikle kullanıcıların sitede daha fazla zaman geçirmesi ve doğal olarak reklamverenleri daha fazla siteye ilgi göstermesi için yaptığı gerçek. Yani gerçekten son kullanıcıları düşünerek yapılan bir değişim yok ortada. Kullanıcıların sitede daha fazla zaman geçirmesi ve daha çok etkileşime geçmesi için yapılan bu değişiklikle Twitter’ın mikroblogdan çok anlık değişen, kapsamlı bir blog olma yolunda ilerlediği yorumu yapılıyor.

Twitter’ın gelecekteki halka arzı için daha hızlı büyümeyi kafaya koymuş olması nedeniyle böylesine bir değişime gittiği konuşulurken, daha derli toplu bir tasarımla mikroblog reklamverenlere daha çok takipçi vaat ediyor.

Ana sayfa, bağlan, keşfet, ben ve tweetle kategorilerinde yapılan büyük tasarım değişimi ile daha çok Facebook’a benzeyen Twitter’ın, hayli değişen marka sayfalarıyla markalara daha fazla takipçi kazandırmak ve doğal olarak daha fazla para kazanmak için bunu yaptığı ortada.

fly.twitter.com adresindeki tanıtımda mikro blogda nelerin değiştiğini daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz. İzleyeceğiniz bu video da size bu konuda yardımcı olacaktır.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.