Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medyada 60 Saniyede…
Sosyal Medyada 60 Saniyede...

Sosyal Medyada 60 Saniyede…

Sosyal Medyada 60 Saniyede...

Hayatımızın birçok alanında aktif olarak kullanmaya başladığımız sosyal ağlar, hızla büyümeye devam ediyor. Çektiğimiz fotoğrafları paylaştığımız Flickr’dan bir yere gittiğimizde check-in yaptığımız Foursquare’e kadar birçok farklı sosyal medya sitesini günde onlarca kez kullanıyoruz.

Her ne kadar biz bu sitelere birkaç saatte bir bakıyor olsak da bir dakika içerisinde bu sitelerde dünya üzerinde kaç kere işlem yapıldığını düşündünüz mü?

60 saniye içerisinde Pinterest’e 1090 ziyaretçi giriş yaparken aynı süre zarfında ortalama Foursquare’de 2000 adet yeni check-in yapılıyor. 60 saniyede 3.125 yeni fotoğraf Flickr’a yüklenirken aynı anda LinkedIn üzerinden de 7.610 kez arama yapılıyor.

Tahmin edilebileceği gibi bu istatistiklerin zirvesinde de yine Facebook, Twitter ve YouTube bulunuyor. 60 saniye, Twitter’da gönderilen 175 bin tweet’e tekabül ediyor. Aynı sürede Facebook’ta ise 700 bin mesaj gönderilmiş oluyor. YouTube’da ise 60 saniyede 2 milyon video izleniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir