Anasayfa » ALINTI » Angry Birds Space’in Seyir Defteri: 3 Günde 10 Milyon İndirme
Angry Birds Space’in Seyir Defteri: 3 Günde 10 Milyon İndirme

Angry Birds Space’in Seyir Defteri: 3 Günde 10 Milyon İndirme

Angry Birds Space’in Seyir Defteri: 3 Günde 10 Milyon İndirmePopüler oyunun yeni sürümü Space yayınlandıktan sadece 3 gün sonra 10 milyon kez indirilmiş olması bunun güzel bir ispatı.

Yeni karakterler, yeni bir tema ve bu temaya özel yeni bir fizik motoruna sahip olan Angry Birds’ün 10 milyon indirilme rakamına ulaştığı Rovio gönderdiği bir tweet ile duyurdu. Bu rakam kaba bir hesapla Angry Birds Space’in ilk 3 gün boyunca saniyede 28 kez indirildiğini gösteriyor.

Ama Angry Birds Space için yolculuk daha yeni başlıyor gibi görünüyor.

2011 yaz aylarında Zynga’nın 2,25 milyar dolarlık teklifini reddeden Rovio bugün ulaştığı nokta ile ne kadar doğru bir karar verdiğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Diğer yandan kaderin bir cilvesi olarak Zynga’nın çok kısa süre önce 210 milyon dolara satın aldığı OMGPOP’un uygulaması Draw Something’in bir süredir işgal ettiği App Store’un “Top Grossing Apps” listesindeki birinciliğini de artık Angry Birds Space ele geçirdi.

Angry Birds Space’in Seyir Defteri: 3 Günde 10 Milyon İndirmeAngry Birds Space’in uzay yolculuğunda bir sonraki rotası ile Windows Phone’a doğru çevrilmiş görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Reuters’a konuşan Rovio’nun CEO’su Mikael Hed, yeni oyunu WP7’ye taşıyabilmek için Nokia ile çok yakın çalıştıklarını söyledi.

Angry Birds mobilde yayılmaya devam ediyor. Bu sırada pek çok kişinin gözden kaçırdığı diğer bir detay ise oyunun Facebook’ta da çok iyi işler başardığı. Şu anda Facebook’ta 2,6 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaşan Angry Birds, sosyal ağ platformununda en hızlı büyüyen uygulamalardan biri.

Tam olarak aynı kulvarlarda gibi görünmeseler de tüm bu gelişmeler sosyal oyun firması Zynga ile mobil oyun firması Rovio’nun aslında giderek birbirlerinin alanlarına girmeye başladıklarını ve kısa bir zaman içerisinde daha ciddi bir rekabetin söz konusu olabileceğini gösteriyor…

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir