Anasayfa » ALINTI » Blogumuz İçin Güvenilir ve Kaliteli Host Bulmak
Blogumuz İçin Güvenilir ve Kaliteli Host Bulmak

Blogumuz İçin Güvenilir ve Kaliteli Host Bulmak

Blogumuz İçin Güvenilir ve Kaliteli Host BulmakZiyaretçi sayımızı kaldırabilecek CPU yeterli düzeyde olmalı, trafik ve diğer özellikler blogumuzu aynı zamanda takipçilerimizi tatmin etmelidir.

Blogumuz İçin Güvenilir ve Kaliteli Host Bulmak pazarı iyi araştırmaktan, kullancı yorumlarını okumaktan, host firması ile diyalog kurmaktan geçiyor. Kendi blogunuzu tam anlamıyla karşı tarafa anlatın. Uzun ve kısa vadeli elde etmek istediğiniz istatistikleriniz ile host firmasını bilgilendirin.

Hizmet konusunda iletişim kurduğunuzda size en kısa zamanda geri dönüş yapmasını isteyin ve host kaynaklı sorunlarınıza çözüm üretmesi gerektiğini unutmayın. Host firması seçerken çok dikkatli olmalıyız. Bazı host firmaları vardır ki saldırıdan dolayı sitenizi başka bir alana taşırken veritabanınızı bile kaybedebilir.

Şunları Dikkate Almayı İhmal Etmeyin,

– Sitenizin Açılma Hızı ve CPU

– Web Alanının Boyutu

– Desteklenen Programlar

– E-mail Özellikleri

– Trafik Özellikleri

– Soru Sormayı

Hız ve Cpu: Sitemizin ve mevcut paylaşımlarımızın yüklenme hızı hizmet ve yazılım açısından oldukça önemlidir. Bloglarımızın her sitede olduğu gibi yavaş açılmasının belli başlı sebepleri vardır. Kimisi kullandığı panelden dolayı bu sorunu yaşarken kimisi hizmet aldığı host firmasından dolayı bu sıkıntıyı çekmektedir. Bloglarımızın yavaş açılması ziyaretçi ve takipçilerimizin bizden uzaklaşmasına neden olabilir. Hosting satın aldığımız sunucunun internete çıkış hızı yeterli değilse paylaşımlarımız ve blogumuz çok yavaş açılacaktır. Hızdan öte çevrimiçi ziyaretçi sayımızı kapasite olarak kullandığımız host firmasının kaldırması gereklidir. Aksi takdirde blogumuz çökebilir. Hosting firması dışında kayıtların boyutu, tasarım ve önceden belirttiğim gibi panelimiz de site hızının düşmesine neden olabilir.

Bazı Hosting Kavramları

Web Alanı; İnternet kullanıcılarının StWebHost tarafından hizmete sunulan sanal sunucularda barınan hard disklerdir. Bu disklerde videolar, fotoğraflar, profiller, e-mailler, belgeler v.b. milyonlarca dosya bulunmaktadır. İnternet sunucuları tüm dünyada ortak kullanım alanıdır. Tüm bilgiler paylaşan kişilerin sorumluluğunda olmaktadır.

E-mail; Diğer Internet kullanıcıları ile, elektronik ortamda yazı, müzik, resim ve her türlü dosya transferinin yapılabileceği haberleşme hesaplarına verilen addır.

Domain; Sitemizin ikametgah adresi diyebiliriz. İlçe, mahalle, cadde, sokak, apartman ismi yok sadece alan adı ( domain ) var. www.siteadi.uzanti şeklinde sitemize verdiğimiz isim ve adresi belirtir. Domainler adına kayıtlı kullanıcının sorumluluğu altındadır.

Alt Domain ( Subdomain ); blog.siteadi.com şeklinde mevcut sitenizin alan adının noktadan önce başına isim getirerek ( blog ) oluşturulan alt adrestir. Var olan sitenizin içerisinde yeni bir sokak cadde oluşturduğunuzu söyleyebiliriz. Ana domain adınıza sadık lakin kullanıcı adı ve şifresi ayrı olarak tanımlanabilen alanlardır.

Adımları takip etmeye devam edin. Sorularınız varsa yorum bırakabilir, iletişim kutusundan mesaj yollayabilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Ben uzun süredir http://www.linuxhosting.com.tr yi kullanıyorum çok fazla hosting firması değiştirdim %100 wordpress uyumlu serverlerini iddaa etikleri için ilk sitemi taşımıştım sonrasında da fark ettim ki sunucuları gayet iyi ve gayet güzel şekilde calışıyor wordpress uyumunda da sorun yaşamayıncada 30 sitemi daha taşıdım hiç bir sorunum yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir