Anasayfa » ALINTI » Pinterest Gizlilik Şartnamesinde Değişikliğe Gitti
Pinterest Gizlilik Şartnamesinde Değişikliğe Gitti

Pinterest Gizlilik Şartnamesinde Değişikliğe Gitti

Pinterest Gizlilik Şartnamesinde Değişikliğe GittiCumartesi sabahı görsel tabanlı sosyal ağın CEO’su Ben Silbermann tarafından kullanıcılara gelen bir e-posta, değişikliklerin ardındaki nedenlere ışık tutuyor:

“Geçen birkaç hafta boyunca kullanım koşullarını güncelleme üzerinde çalışıyorduk. Pinterest’i ilk kurduğumuzda sıradan kullanım koşulları hazırlamıştık. Yeni kullanım ve gizlilik şartnamesini kabul etmenizin şirketimizin geleceği için iyi olacağına kanaat getirdik.”

Değişiklik açıkçası kullanıcıların kafasına göre internette gördüğü her şeyi panolarına iğnelemesini kapsıyor. Pinterest ayrıca iğnelemelerden para kazanabileceği konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor:

“Yeni kullanım koşullarıyla birlikte Pinterest’e tarafınızdan gönderilen içerik site tarafından para kazanma amaçlı olarak kullanılabilir.” deniyor.

Diğer bir yenilik ise herkese açık iğnelemenin yakında zamanda özel iğnelemeye dönüşeceği ama henüz bu değişikliğin ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgi yok. Silbermann ayrıca yeni bir Pinterest eklentisinin de yolda olduğunu belirtiyor.

Yenilikler aynı zamanda iğnelemelerde bazı sınırlamaları da berberinde getiriyor. Bundan böyle panolara nefret söylemi, şiddet içerikli ya da ırkçı ve etnik kökenleri aşağılayıcı resimler iğnelemek kurallara ayıkırı olacak.

Ayrıca kullanıcı hesabını kapatma gibi yeni bir özellikte geldi. Hesabı kapattıktan sonra iğnelediklerinizin ne kadar daha sitede kalacağı ise detaylı olarak anlatılıyor. Bunun nedeni de yeni şartnameye göre Pinterest’in gönderdiğiniz içeriği ileride reklam amaçlı ya da arşiv niyetine kullanabilecek olması.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir