Anasayfa » ALINTI » Sıkça Sorulan 4 Zaman Tüneli Sorusu!
Sıkça Sorulan 4 Zaman Tüneli Sorusu!

Sıkça Sorulan 4 Zaman Tüneli Sorusu!

Sıkça Sorulan 4 Zaman Tüneli Sorusu!Facebook‘un gizlilik ayarları ve yeni özellikleri, ortalama bir kullanıcıya karmaşık gelebilir. Yeni Zaman Tüneli tasarımı ve sıkça yapılan değişiklikler, işleri daha da karıştırabiliyor. Zaman Tüneli’ne yeni geçtiyseniz veya hala geçememekte direniyorsanız, bu yazımızdaki en sık sorulan 4 soru ve cevabı, aklınıza takılan soruları giderebilir.

1. Gizlilik ayarlarınız değişecek mi?

Sözü uzatmadan cevap vermek gerekirse, değişmeyecek. Ancak Facebook’u sıkça kullanmıyorsanız veya gizlilik ayarlarınıza son zamanlarda bakmadıysanız, bu ayarlarda bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Zaman Tüneli ile eski gönderileriniz arasında kolayca dolaşabilir, aradığınız gönderiyi çok daha kolay bulabilirsiniz. Bazı gönderileriniz, siz aile/tanıdık listelerini etkinleştirmeden önce paylaşılmış olabilir. Bu nedenle eski gönderileriniz silmek veya ayarlarınızı değiştirmek isteyebilirsiniz.

2. Gizlilik ayarlarınız doğru mu?

Bu konuda size en çok yardımcı olacak seçeneklerden bir tanesi, “başkasının gözünden bak” aracı. Bu araç sayesinde profilinizi kimin nasıl gördüğünü tahmin etmeye çalışarak zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

Özelliğe Zaman Tüneli’nizin sağ üst tarafında bulunan “Yaptıklarınızın Dökümü” düğmesine bastığınızda açılan menüden ulaşabilirsiniz. “Başkasının gözünden gör” seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfada “herkese açık” bağlantısını bulun ve tıklayın. Böylece profilinizin arkadaş olmadığınız kişilere nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

3. Fotoğraf gizliliğinizi nasıl değiştireceksiniz?

Etiketli olduğunuz fotoğrafların gizlilik ayarlarını değiştirmek için sağ üstteki oka basın ve Gizlilik Ayarları > Ayarları Düzenle > Zaman Tüneli ve Etiketleme yolunu izleyin. “Etiketlendiğiniz fotoğrafları Zaman Tüneli’nizde kim görebilir” metninin yanındaki açılır menüye tıklayın. Gizlilik ayarlarında gerekli değişiklikleri yapın veya Özel seçeneğine tıklayarak fotoğrafların sadece belirli listeler tarafından görünmesini sağlayın. Bittiğinde “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine basın.

Fotoğraf albümlerinizin gizlilik ayarlarını değişirmek için Zaman Tüneli’ndeyken “Fotoğraflar” simgesine tıklayın. Ardından her albümün sol altında bulunan simgeye tıklayarak albümün gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz.

4. Facebook‘un yeni uygulamalarını özel olarak kullanmak mümkün mü?

Facebook, “beğenmeleri” paylaşmayı daha da öteye taşıyan, ne okuduğunuzu ve ne seyrettiğinizi paylaşabilen yüzlerce uygulamaya sahip. Bu uygulamalara izin verirken dikkatli olmazsanız, etkinliğinizi duvarınıza gönderebilirler. Bu durumdda birkaç seçeneğiniz var.

Uygulamayı ilk eklediğinizde yygulama özeti bilgisinin altında “Bu uygulamanın etkinliğini Facebook’da kimler görebilir” seçeneği bulunur. Varsayılan gizlilik ayarlarınızı nasıl ayarladıysanız, bu ayar siz değiştirene dek tüm uygulamalar tarafından varsayılan olarak kullanılır.

Bir uygulamayı yükledikten sonra uygulama tercihlerinizin ne olduğunu hatırlamıyorsanız, bu ayarlara Gizlilik Ayarları sayfasından erişebilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir