Anasayfa » ALINTI » SMS Sosyal Medyaya Meydan Okuyor
SMS Sosyal Medyaya Meydan Okuyor

SMS Sosyal Medyaya Meydan Okuyor

SMS Sosyal Medyaya Meydan OkuyorİSTANBUL – Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD’de 12 ila 17 yaş arasındaki gençler cep telefonuyla kısa mesaj gönderme konusunda bir rekora imza atıyor. Araştırma, gençlerin günde ortalama 60 adet kısa mesaj gönderdiklerini ortaya koydu.

İki yıl önceki verilerle kıyaslandığında gençlerin günde ortalama 10 adet daha fazla mesaj gönderdiği görülüyor. Kısa mesajla iletişimin özellikle genç kızlar arasında yaygın olduğu, araştırmaya katılan genç kızların günde ortalama 100 adet kısa mesaj gönderdiği de araştırmanın sonuçları arasında.

RAĞBET AKILLI TELEFONLARA

Gençler, diğer insanlarla nasıl iletişim kurdukları sorusuna genelde “mesaj” şeklinde yanıt veriyor. Araştırmaya katılan 799 gencin yüzde 77’si, bir cep telefonuna sahip olduğunu dile getiriyor. 2004 yılında bu oran yüzde 44’tü.

Öte yandan gençler arasında akıllı telefonlar da giderek daha fazla rağbet görüyor. Araştırmaya katılan gençlerin yüzde 23’ü, iPhone ya da BlackBerry gibi akıllı telefonlara sahip olduklarını açıkladı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir