Anasayfa » ALINTI » Takipçi Yiyen Böcek
Takipçi Yiyen Böcek

Takipçi Yiyen Böcek

Takipçi Yiyen Böcek Twitter, takip ettiklerinizi rasgele silen bir “böcek” olduğunu açıkladı. Şirketin bir sözüsü, “Bir böcek sorunu var. Halledilmesi için çalışıyoruz” dedi.

Söz konusu böcek, siz farkında olmadan takip ettiğiniz kişi, marka ve kurumları ‘takip etmeyi bırak’ seçeneğini aktive ederek takip listenizin dışında bırakıyor.

Twitter, söz konusu böceğin mağduru olan kullanıcıların, Yardım Merkezi sayfasına giderek, takip ettikleri kişilerin listesinde bulunup bulunmadıklarını kontrol etmelerini istedi.

KULLANICILAR TEPKİLİ

“Unfollow” böceğinden çok sayıda kişinin etkilendiği tahmin ediliyor. TechCrunch yazarı  Jeremiah Owyang, “Bu böcek çok sayıda şahsi ve günlük ilişkiyi mahvetmiş olabilir. Aynı zamanda bir saniye durup, Twitter altyapısının ne kadar düzenli olduğu hakkında soru sormamız gerektiğini hatırlatıyor… Birçok kişi en güvendiği iletişim platformlarından biri olan Twitter’da sayısız mesajı kaybetmiş olabilir” yorumunu yaptı.

Çok sayıda kullanıcı ise böceğin neden olduğu sıkıntıda şikayetçi. Twitter üzerinden isyan eden Pandwhale sitesinin kurucularından Adam Rifkin, “Bu böceği ortadan kaldırmaları neden bu kadar uzun sürüyor? Yoksa sorun benden mi kaynaklanıyor?” ifadesini kullandı.

Bir diğer “unfollow” böceği mağduru, sanat ve tasarım tarhiçisi Janet Davis ise “Twitter’da bu hep vardı. Son zamanlarda da giderek kötüleşiyor” dedi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Benim de başıma gelmişti böcek yüzündenmiş 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir