Anasayfa » ALINTI » Angry Birds Çizgi Dizi Oluyor, Sinema Filmi Sırada
Angry Birds Çizgi Dizi Oluyor, Sinema Filmi Sırada

Angry Birds Çizgi Dizi Oluyor, Sinema Filmi Sırada

Angry Birds Çizgi Dizi Oluyor, Sinema Filmi SıradaŞirketler giysiden, yiyeceğe kadar birçok çizgi filminin yan ürünü piyasaya sürdü. Günümüze geldiğimizdeyse oyun sektörü yan ürün ekonomisinin lokomotifi olmaya başlıyor. Buna en iyi örneğin Angry Birds olduğunu söyleyebiliriz.

Angry Birds ile milyonlarca kullanıcıyı kendisine bağlayan Rovio, çocuk tulumu ve oyuncaklar gibi birçok yan ürünle farklı sektörlere girdi. Şirket şimdi de animasyonlarla alanından farklı bir sektöre girmeye hazırlanıyor. Rovio animasyon blümü direktörü Nick Dorra, 52 bölümden oluşan Angry Birds oyununun animasyon dizisini hazırladıklarını açıkladı. Cannes’da gerçekleşen medya konferansında konuşan Dorra, animasyon dizisinin bütün mobil platformlarda olacağını söyledi. Animasyon dizisi haftalık olarak, 2012 yılı içerisinde yayınlanmaya başlayacak.

Bilindiği üzere Angry Birds, geçen yıl Ekim ayında kısa bir film yayınlamıştı ve milyonlarca kez izlenmişti. Şirket ara ara yeni videolar yayınlamaya devam ediyordu. Ancak bu yeni adımla beraber her hafta yeni bir bölüm yayınlanacak.

Dorra ayrıca, Angry Birds dizisine bir filmle devam edeceklerini söyledi. Şirket, 2015 yılına kadar Angry Birds’ü beyaz perdeye taşımayı planlıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir