Anasayfa » ALINTI » Arkadaşlarınızın Seveceği 8 Durum Güncellemesi!
Arkadaşlarınızın Seveceği 8 Durum Güncellemesi!

Arkadaşlarınızın Seveceği 8 Durum Güncellemesi!

Arkadaşlarınızın Seveceği 8 Durum Güncellemesi!Facebook‘da yazdığınız durum güncellemelerinizin hepsine yorum beklemiyor olabilirsiniz. Zirazaman zaman sadece ailenizin veya arkadaşlarınızın hayatınızda ne olup bittiğini öğrenmeleri içinyazıyor olabilirsiniz. Peki canlı birkonuşma başlatmak için nasıl bir durum güncellemesi yazabilirsiniz? İşte bu konuda size yardımcı olacak küçük ipuçları.

İlgi çekici haberler verin: İnsanların başka yerlerde bulamayacağı “son dakika” haberleri (veya şaşırtıcı, benzersiz bir olayı) paylaştığınızda, ona anında yorum geldiğini göreceksiniz.

Gariplikleri paylaşın: Karşınıza çıkan gariplikleri (tabi ki kimseyi incitmemek şartıyla) anlattığınız gönderiler de genellikle arkadaşlarınızın ilgisini çekiyor. Bu, bir haber makalesine cevap veya aldığınız saçma bir e-postayla ilgili olabilir.

Fikir istemek: Normalde Facebook duvar gönderilerine hiç cevap vermeyen kullanıcılar dahi, bir tavsiye istediğinizde size cevap verebilir. “Nasıl erken kalkabilirim?“, “yemek yemeden nasıl daha çok dayanabilirim?“ gibi sorular ilgi çekebiliyor.

Filmler, şovlar ve kitaplar hakkında fikir sorun: Bu tür sorulara en az birkaç cevapalacağınız nereydeyse garantiligibi.

İnsanların yakından ilgilendiği bir olaya eğilin: Çocuk istismarı, şiddet ve zorbalık gibi konular, şimdiye dek gördüğünüz en iyicevapları almanızı sağlayabilir. Ancak dikkatli olun, aynı zamandabir tartışma da ortaya çıkabilir.

Kusurlarınızla eğlenin: Kendi eksikliklerinizle veya zorluklarınızla eğlendiğinizde, genellikle arkadaşlarınız cevap verecek, benzer şeylerin kendi başlarına da geldiğini söyleyeceklerdir. Oyun tiryakisi olduğunuzu söylemek gibi.

Alıntılar: İlham verici alıntılar, her zaman arkadaşlarınızın ilgisini çekecektir.

Politika: Politika veya dini konularda yazdığınız durum gönderileri, bir anda iki cephenin oluşmasına ve ortalığın kızışmasına neden olabilir. Eğer tartışmayı seviyorsanız, bunu deneyebilirsiniz. Ancak sakin kalmak ve huzurunuzu bozmamak istiyorsanız, diğer önerilerimizi denemenizi öneriyoruz

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.