Anasayfa » ALINTI » Gmail’in Yeni Sahibi Google!
Gmail'in Yeni Sahibi Google!

Gmail’in Yeni Sahibi Google!

Gmail'in Yeni Sahibi Google!2004 yılında Google, e-posta servisi Gmail‘i tanıttığında, Almanya ve İngiltere’de telif hakkı sıkıntısı yaşamıştı. Çünkü daha önce başka yerel şirketler Gmail isim hakkını almışlardı ve bu yüzden de Google, buralarda servisini Googlemail ismiyle kullanıyordu.

2010 Mayıs ayında İngiltere’de kazandığı dava ile Londra Bağımsız Uluslararası Yatırım Araştırmaları şirketinden gmail isim hakkını almıştı Google. Almanya’da ise, Haziran 2000’de “G-mail” isminin telif hakkını almış olan Daniel Giersch, Google mail servisini yayınladığında Google’a dava açmıştı ve 2007 yılında bir davayı kazanmıştı. Hansa Bölge Yüksek mahkemesi, Google’ın Almanya’da “Gmail” ismini kullanamayacağını açıklamıştı.

Geçtiğimiz Cuma günü, Alman Patent ve Telif Hakları Ofisi (DPMA) “Gmail” isim hakkının Alman G-mail GmbH şirketinden Google’a transfer edildiğini açıkladı. Google sözcüsü Mark Jansen “Gmail ve ilgili isim haklarıyla ilgili Almanya’da süren yasal çatışmalar sona ermiştir” sözleriyle isim hakkının artık Google’a ait olduğunu duyurdu.

Google’ın Almanya’da GoogleMail olarak yerleşmiş olan ismi Gmail olarak değiştirip değiştirmeyeceği henüz belli değil.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir