Anasayfa » ALINTI » Google Hangi Servislerini Kapatıyor?
Google Hangi Servislerini Kapatıyor?

Google Hangi Servislerini Kapatıyor?

Google Hangi Servislerini Kapatıyor?Google, yenilikçi ekibiyle her yıl onlarca yeni projeyi duyuruyor. Ne var ki bu projelerin tamamı aynı başarıyı gösteremiyor. Bu nedenle internet devi, her yıl bazı servislerini toplu olarak kapatmak durumunda kalıyor.

Başta BlackBerry için Google Sync uygulaması olmak üzere, Google Talk mobil web uygulaması, One Pass, Google Related gibi birçok projeyi sonlandıracağını belirten Google, ayrıca bazı API değişikliklerine gideceğini de duyurdu.

BlackBerry kullanıcılarının Google Sync uygulamasını indirmek için 1 Haziran’a kadar zamanı bulunuyor. Sonrasında yayından kalkacak olan uygulama, kurulu olduğu cihazlarda faaliyet göstermeye devam edecek.

Mobil Google Talk ise, Android için geliştirilen bir Google Talk uygulaması yayınlandığı için kapatılıyor. Online haber yayıncıları için geliştirilen One Pass adlı ödeme sistemi ile web asistanı Google Related da beklenen ilgiyi göremediği için fişi çekilen servisler arasında bulunuyor.

Google ayrıca Linux için Picasa bakım desteğini sonlandırdığını ve Mac için Picasa Web Albümleri Yükleyici ile iPhoto için Picasa Web Albümleri Plugin ürünlerini de kapattığını açıkladı. Mac için Picasa 3.9, fotoğraf yükleme ve iPhone aktarım hizmetleri için kullanılabilecek.

Şirket ayrıca patent arama sayfasını da kapatarak, kullanıcıları Google.com ana sayfasından patent aramaya yönlendiriyor. Bu amaçla Google, patent arama için bazı iyileştirmeye gideceğini belirtti.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir