Anasayfa » ALINTI » LinkedIn’de İşe Alım Süreci Hızlanıyor
LinkedIn'de İşe Alım Süreci Hızlanıyor

LinkedIn’de İşe Alım Süreci Hızlanıyor

LinkedIn'de İşe Alım Süreci HızlanıyorTalent Pipeline, kariyer uzmanlarının kaynaktan bağımsız olarak tüm yetenekleri tek bir yerden kolaylıkla yönetmesini sağlıyor ve böylece en iyi yeteneği daha hızlı bir şekilde işe almasına yardımcı oluyor. Talent Pipeline, LinkedIn’in en popüler Recruiter (Kariyer Uzmanı) ürününün bir parçası olarak ücretsiz sunulacak.

Talent Pipeline, kariyer uzmanlarının yüzleşmeye başladığı yeni gerçeklikleri içeriyor. Hızla değişen iş dünyasında kariyer uzmanlarının işe alım ihtiyaçları için daha hızlı hareket etmesi gerekiyor. Eşzamanlı olarak sosyal medyanın ve potansiyel adaylara yönelik diğer kaynakların yükselişi daha doğrudan kaynak bulmaya yönelik bir değişime neden oluyor ve kariyer uzmanları ise “pasif” adayları (bir sonraki kariyer fırsatlarını o anda aramayan profesyoneller) da aramalarına dahil edebilmek için aktif adayların ötesinde bir arama gerçekleştiriyor.  LinkedIn gibi profesyonel ağlar, bugüne kadar ilk kez pasif adayların da ölçekli bir şekilde işe alınabilmesini mümkün kılıyor.

Resmi iş başvurusu sürecine girmeden önce bu potansiyel adayların belirlenmesi ve bunlarla ilişki kurulması, ihtiyaç duydukları anda şirketlerin işe alım ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamasını sağlıyor. Aslında, LinkedIn1 tarafından kısa bir süre önce gerçekleştirilmiş olan bir araştırmaya göre, ABD’deki insan kaynakları ve yetenek kazandırma alanındaki kıdemli liderlerin yüzde 92’si işe alım stratejilerinin merkezine veya belirli bir kısmına pasif adayların işe alınmasını dahil ediyor ve yüzde 61’i ise bu yıl pasif adayların işe alınmasına yönelik odaklarını arttırmayı planlıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir