Anasayfa » ALINTI » Pazarlamacılar için Pinterest Kullanımı [İnfografik]

Pazarlamacılar için Pinterest Kullanımı [İnfografik]

Yani Pinterest ile CTR oranı artmış bir kampanya aslında müşterinin gözünü boyamak için iyi bir yöntem olarak kullanılabilir!

Pinterest’te reklamveren ve yayıncıları birleştiren reklam odaklı platformlar oluşmakta. Örneğin Pinbooster bu amaçla yola çıkmış bir platform. Bunlar henüz CTR çevresinde gezinen yaklaşımlar; öte yandan satış kanalı oluşturması için de Pinterest’ten faydalanabilmek mümkün olacak.

Ne zaman Pin’lemeli?

Pinterest’te paylaşılan içeriğinizin daha çok ilgi görmesini (pin, like) istiyorsanız paylaşım saatiniz bütün sosyal mecralarda olduğu gibi önemli. Günün en etkin zaman dilimi 14:00 ile 16:00 arasıyken akşam özellikkel mesai saatinden sonra yapacağıonız paylaşımları 20:00 ile 01:00 arasında yapmak daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Nasıl Pin’lemeli?

Ayrıca yapılan araştırma gösteriyor ki “call to action” tanımlı gönderiler %80 daha fazla etkileyici oluyor ve engagement oranını artırıyor. Yani paylaştığınız içeriğin altına ilgi çekici ve insanları o içeriğe bakmaya teşvik edici bir açıklama merak uyandırıcı bir etki yaratıyor. Örneğin, “Şu ilginç adamı görmelisiniz, nasıl da atlıyor öyle!” benzeriş bir açıklama ile daha yüksek tıklama elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca görsellerinizin altındaki tanımlamalarda Twitter’daki gibi hastagler (#infopik) kullanmanız yine CTR için faydalı olacaktır.

En çok ilgi toplayan kategoriler

Pinterest’te bilgi verici, öğretici (örneğin infografikler) içerikler ile  özellikle kadınların ilgi gösterdiği, bir şeyin adım adım tarifini anlatan “kendiniz 5 adımda pratik şapka tasarlayın” benzeri içerikler oldukça fazla ilgi görüyor. Unutmamak gerekir, Pinterest’te kadınların sözü geçiyor

Trending Topics

İçerikleriniz TT olan yani gündemdeki popüler konularla bağlantılıysa ve hali hazırda “konuşulan” bir konuyla ilgili bir içerik pinlerseniz tıklama oranınızı ortalama %94 artırabilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Bu tip yorumları daha önce de okumuştum ama bu daha güzel olmuş.Kendi şirketimiz içinde bunu kullanacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir