Anasayfa » ALINTI » Pinterest Satışları Olumlu Etkiliyor

Pinterest Satışları Olumlu Etkiliyor

Pinterest’in diğer web sitelerine yüksek oranda trafik sağladığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Son olarak, yeni sosyal platformun mağaza ve yayıncılarda satışa da doğrudan etki ettiği ortaya çıktı. Kullanıcı kitlesini büyük çoğunlukla kadınların oluşturduğu Pinterest, en büyük ev eşyaları mağazalarından biri olan Wayfair’e göre satışlara en çok etki eden kaynaklardan biri.

Wayfair CEO’su Niraj Shah, Pinterest üzerinden kendi mağazalarına gelen müşterilerin, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal ağlardan gelenlere oranla %10 daha yüksek ihtimalle alışveriş yaptığını ve %10 daha fazla para harcadıklarını açıkladı.

Üstelik sosyal ağ olmayan, arama sonuçları gibi platformlar da hesaba katıldığında Pinterest’in etkisi daha belirgin hale geliyor. Buna göre Pinterest’ten gelenler, arama motoru gibi sosyal ağ olmayan kaynaklar üzerinden gelenlere oranla %70 daha fazla harcama yapıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir