Anasayfa » ALINTI » Pinterest Üçüncülük Kürsüsünde
Pinterest Üçüncülük Kürsüsünde

Pinterest Üçüncülük Kürsüsünde

Pinterest Üçüncülük KürsüsündeSosyal ağ denildiğinde ilk akla gelen siteler olan Facebook ve Twitter’ın uzun sayılabilecek bir süreçten sonra bugünki konumlarına geldiğini biliyoruz. Ancak Pinterest, bu dev sosyal medya sitelerini tehdit edercesine kısa sürede 3. sırayı almayı başardı.

Experian’ın 2012 Dijital Market raporuna göre sosyal ağlar, yetişkinlerin %91’lik kesimini içerisinde barındırıyor. Ayrıca tüm internet ziyaretlerinin %15’lik ciddi bir kısmını da sadece sosyal ağlar oluşturuyor.

Sosyal ağların bu kadar popüler olduğu bir dönemde yeni bir sosyal ağın yayın hayatına başlayıp birkaç sene içerisinde zirveye ortak olması mantıklı görünmeyebilir. Ancak popüler fotoğraf paylaşım sitesi olan Pinterest, tam olarak da bunu başardı.

ABD’de yapılan araştırmalara göre Facebook ve Twitter’ın ardından 3. sıraya yerleşen Pinterest’in kullanıcıları, ayda sitede ortalama 89 dakika geçiriyor. Şubat ayında 17.8 milyon tekil ziyaretçi sahibi olmayı başaran sitenin popülaritesinin dünya çapında da artması bekleniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.