Anasayfa » ALINTI » Skype ile Humoticons Oluşturun
Skype ile Humoticons Oluşturun

Skype ile Humoticons Oluşturun

Skype ile Humoticons Oluşturunİnternet aleminin olmazsa olmazlarından olan gülen yüzler (smiley), bazı sitelerde tip olarak farklılık gösterse de genel olarak aynı görünüme ve kullanıma sahipler. Bu fikirden yola çıkan Skype, kendi suratınızdan smiley oluşturabileceğiniz bir Facebook uygulaması yayımlandı.

Skype’ın Facebook üzerinden yayımladığı Humoticon uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz. Uygulama içerisinden isterseniz Facebook fotoğraf galerinizi kullanabilir, isterseniz de kameranız varsa yeni fotoğraf çekebilirsiniz. Yeni fotoğraflar çekmeniz durumunda hareketli humoticon oluşturabilirsiniz.

1. Adım

Skype ile Humoticons Oluşturun

 

Ben fotoğraf galerisinden resim almak istediğim için galeri kısmına tıkladım. Siz eğer isterseniz kameraya tıklayarak resminizi çekebilirsiniz. Öncelikle kullanmak istediğimiz fotoğrafı seçelim.

2. Adım

Skype ile Humoticons Oluşturun

Seçtiğimiz fotoğrafı humoticon dairesine sığdırmamız gerekiyor. Sağında bulunan kısımdan fotoğrafı çevirebilir, solundaki kısımdan da fotoğrafı küçültüp büyüterek daire içerisinde istediğimiz boyuta getirebiliriz. Amaç tam ortadaki açık mavi çizginin içerisine istediğimiz görüntüyü ya da suratı sığdırmak. Çünkü sadece bu mavi dairenin için gözükecek. Tamamladıktan sonra Create tuşuna basıyoruz.

3. Adım

Skype ile Humoticons Oluşturun

Eğer beğendiyseniz Add to the gallery seçeneğine basarak bir sonraki aşama olan ifadeye gelebilirsiniz. Burada oluşturduğunuz humoticon’u anlatan ifadeyi soldaki tablodan seçmeniz gerekiyor. Ben gözlüklü cool ifadesini humoticon olarak yaptığım için bunu seçiyorum.

Finish seçeneğine tıkladığınızda Skype Humoticon galerisine eklenecek. Ayrıca galeriden başka kullanıcıların yaptığı humoticonlara bakmak ve oluşturduğunuz humoticonları Facebook sayfanızda yayımlamak mümkün. Kamera ile çekilmiş çok güzel hareketli humoticonlar olduğunu belirteyim.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir