Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Asosyalleştirir mi? Sosyalleştirir mi?

Sosyal Medya Asosyalleştirir mi? Sosyalleştirir mi?

Bunların en önemlileri; tek tıkla dünyanın her yerindeki insanlara kolaylıkla ulaşılabiliyor, dünya gündemi takip edilebiliyor. İnsanlar kullanıcısı olduğu sosyal medya sayfalarını kontrol etmeden evden çıkmıyor, hatta dışarıda da telefonlarından sürekli sosyal medya sitelerini takip ediyor. Bu noktada sosyal medyanın insanları sosyal mi asosyal mi yaptığı tartışma konusu haline gelmiş durumda.

Şubat ayında Pew Internet&American Life Project’in yayınladığı araştırma, ilginç sonuçlar ortaya koydu. Bu araştırmaya göre sosyal medyada gizlilik ayarlarının son yıllarda arttığını ve daha az insanla arkadaş olma eğiliminin güçlendiğini ortaya koydu. Ayrıca Facebook kullanıcılarının giderek daha anti-sosyal olmaya başladığını vurguladı.

Kurulan sanal dostluklar ve arkadaşlıklar, insanların yüz yüze kurabileceği arkadaşlıkların önüne geçmeye başladı. Telefondan da kolayca bu sitelere ulaşabilmek, insanları gün geçtikçe yüz yüze ilişkiler kurmasını zorlaştırıyor. Sosyal medya sitelerinde arkadaş olan insanlar, gerçek hayatta birbirleriyle karşılaşınca yüzüne bakmaz hale geliyor. Arkadaş buluşmalarında, insanlar birbirleriyle konuşmaktan çok, telefonundan sosyal medya sitelerine girmeye başlamış durumda. Birçok insan, yüz yüze sohbet etme alışkanlığını git gide azaltıyor. Sosyal medyada sosyalleşen insanlar, gerçek hayatta asosyalleşmeye ve daha az konuşmaya başlıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

4 yorum

  1. Katıldığım Önemli tespitleri ön plana çıkaran yazınıza teşekkürler

  2. Sosyal medya yalnızlastırır neden cvp verin baska seyler deyil

  3. kaynak varmi?

  4. güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir