Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Verilerinizi Korumanın 7 Yolu
Sosyal Medya Verilerinizi Korumanın 7 Yolu

Sosyal Medya Verilerinizi Korumanın 7 Yolu

Sosyal Medya Verilerinizi Korumanın 7 YoluEğer Twitter ya da Facebook’ta günde bir düzineden fazla ileti gönderiyor ya da alıyorsanız eski mesajlarınızın ortadan kaybolması içten bile değil. İşte size sosyal medya verilerinizi internetin dipsiz kuyularından kurtarmanın bazı yolları:

1- Google Takeout: Google’ın Google+, Google Docs ve Google Voice gibi bir çok uygulaması arşiv yapmaya izin veriyor. İndirmesi biraz vakit alsa da indirme ve yükleme işlemi bittikten sonra istediğiniz yerdeki veriyi yedekleme imkanına sahip oluyorsunuz.

2- Facebook: Faceook’un da kaydettiğiniz veriyi e-posta adresinize gönderen kendine ait bir yedekleme programı var. Ama size istediğinizi seçme imkanı tanımıyor, o yüzden yedeklenen verinin boyutu biraz fazla oluyor. Ayrıca diğer kişilerin iletilerine ya da resimlerine yaptığınız yorumları kapsamıyor.

3- İfttt.com: ifttt.com, “if – then” tarzı komutlarla işlemler yapmanızı sağlayan çok yönlü bir site. Örneğin gönderdiğiniz tweet’lerin Google Calander’a ya da Evernote’a kopyalanmasını sağlayabiliyorsunuz. Destek verdiği sosyal medya sayısı da oldukça fazla.

4- Backupify: Kişisel verilerinizi düzenlemek ya da şirketinize ait birden fazla hesabı kontrol etmek istiyorsanız Backupify size sosyal ihtiyaçlarınıza göre belli fiyatlarla veri depolama imkanı sunuyor. Gmail ve Google Apps yedeklemesi de yapabiliyorsunuz.

5- Tweet Library: Bu eklenti sayesinde iOS cihazlarda tweetlerinizi filtreleyebiliyorsunuz. Hatta istediğiniz tweet’i, zaman aralıklarını ve etiketleri arşivleme olanağınız var.

6- BackupMyTweets: BackupMyNet’in bu ücretsiz hizmeti sayesinde e-postalarınızı, blog’unuzu ve internette paylaştığınız fotoğrafları yedeklemeniz mümkün. Basit bir arşivleme sistemi arıyorsanız gayet kullanışlı ve kurulumu da oldukça kolay.

7- TweetGuard: Bu uygulama da ücretsiz ve sevdiğiniz tweetleri arşivlemekle birlikte arkadaş listenizi de yedekleyebiliyorsunuz. Ayrıca benzer uygulamalara göre oldukça estetik ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Ama Twitter’ı sık kullanan biriyseniz arşivi yüklemesi biraz zaman alıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir