Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya’nın Durdurulamayan Gücü
Sosyal Medya’nın Durdurulamayan Gücü

Sosyal Medya’nın Durdurulamayan Gücü

Sosyal Medya’nın Durdurulamayan Gücü2011 yılının rakamlarına göre; Facebook ve Twitter’ın toplam kullanıcı sayısı 1 milyara ulaşmış. İnsanlar arasındaki en hızlı iletişim yöntemi olan sosyal ağlar, en büyük yasakların bile engellenemediği bir güce dönüşüyor. Arama motoru devi Google, artık aramalardaki önceliğini sosyal ağlarda en çok paylaşılan (beğenilen) materyallere göre düzenleyeceğini açıklamıştır. Bu olaydan da anlaşılabileceği gibi, sosyal medya artık o kadar çok hayatımızın içinde ki, neredeyse tüm faaliyetlerimizi sosyal ağlara endeksleyerek yapacağız. Arama motoru devi Google bile, sistemini sosyal medyaya odaklı olarak değiştiriyorsa, bu mecra gerçekten durdurulamayacak bir güce sahip olmaya başlamış demektir.

Geleneksel medyaya oranla, faydaları saymakla bitmeyen dijital medya; tüm yasakların bile rahatça sergilendiği, yerine göre bizi bilinçlendiren, yerine göre de doğruya en hızlı şekilde ulaştıran sistem olması açısından ‘durdurulamayan güç’ lakabını hakkediyor. Tüm aktivite ve etkinlik haberlerini, son dakika haberlerini, geleneksel medyada yasaklı olan ürünlerin kampanyalarını rahatlıkla görebildiğimiz sosyal ağlar, bizi her bilgiye kolayca ulaştırdığı için her geçen gün kullanıcı sayısını da arttırıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir