Anasayfa » ALINTI » Twitter ile İlgili Markaları İlgilendiren 3 Söylenti

Twitter ile İlgili Markaları İlgilendiren 3 Söylenti

Tasarım değişikliği ve marka sayfaları bunun bir göstergesi ama şirketin sadece bunlarla sınırlı kalmayacağı görülüyor.

Ad Age’in son araştırmasına göre şirket platformuna yeni özellikler eklemenin arayışı içinde. Twitter bu yeniliklerle daha çok reklam geliri elde etmeyi amaçlıyor. Twitter, söylentileri henüz doğrulamasa da şimdiden ciddiye almakta yarar var.

  1. Açık Platform

Facebook ve Apple, platformlarını diğer geliştiricilere açarak ticaret anlayışlarında değişikliğe gitmişti. Bu hamle bağımsız yazılımcıların müşterileri markalarla yakınlaştıracak yeni ürünler çıkarmasını sağladı. Böylece multi-milyon dolarlar değerinde eklenti piyasası oluştu.

Söylentiler doğruysa Twitter da platformunu bağımsız yazılımcılara açmayı planlıyor.

Herkese açık Twitter platformu hiç şüphesiz ki, markaların kendi tecrübeleri ışığında müşterilere ulaşabilecekleri yeni yollar keşfetmelerini sağlayacaktır. Bu pek yazılımcıların işine gelmese de özellikle Twitter’ı sürekli kullanan markalar için çok yararlı olacağı kesin.

  1. Twitter Ticareti

Sosyal alış-veriş ya da ticaret, e-ticaretin son yıllardaki en büyük hamlesi. Birçok marka insanların Facebook’ta vakit geçirirken alış veriş yapacağı ümidiyle e-ticaret platformları oluşturdu. Ama şimdiye kadar pek etkili olamadı. Gap, JC Penny ve Nordstrom gibi firmalar Facebook mağazalarını kapattı çünkü müşteriler alış veriş için genelde resmi sitelerini tercih ediyordu. Tabii bunun nedeni kullanıcıların Facebook üzerinde alış veriş yapmaya pek alışık olması olabilir.

Şimdi de aynı taktiği Twitter’ın uygulayacağı söylentileri hızla artıyor. Peki başarılı olabilecek mi?

Temelde Facebook’un başarısız olduğu yerde Twitter’ın başarılı olacağı söylenebilir. Twitter e-ticareti ya da T-Ticaret bir markanın resmi internet sitesinden alış veriş yapmaktan daha çekici hale getirilmeli.

Twitter’ın e-ticaret çözümü mobil ödeme şirketi Square ile bağlatı olabileceği düşünülebilir zira sahibi Twitter’ın kurucularından Jack Dorsey. Dolayısıyla T-Ticaret’in sadece mobil cihazlara yönelik olması kuvvetle muhtemel.

  1. Yarışmalar ve Çekilişler

Son söylenti ise Twitter’ın marka sayfalarına katılımı arttırmak için yarışma ve çekiliş düzenleme özelliği getireceği yönünde. Zaten markalar şu an retweet ve etiketleme yöntemiyle Twitter’ın el verdiği kadar benzer organizasyonlar düzenliyor. Düzenlemeye de devam edecekler.

Peki, Twitter’da bu denli büyük bir değişim ses getirebilir mi? Muhtemelen hayır ama söz konusu değişim gerçekleşirse markaların daha etkili reklam kampanyaları yapması çok daha kolay oalcaktır.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir