Anasayfa » ALINTI » Wikipedia’da Şirket Sayfalarının %60’ı Hatalı [İnfografik]
Wikipedia'da Şirket Sayfalarının %60'ı Hatalı [İnfografik]

Wikipedia’da Şirket Sayfalarının %60’ı Hatalı [İnfografik]

Wikipedia'da Şirket Sayfalarının %60'ı Hatalı [İnfografik]Wikipedia, herkesin kolayca erişebileceği bir platformda sunduğu ansiklopedik bilgiler ile insanlığa önemli bir hizmet sunuyor. Ne var ki buradaki pek çok bilgi, yine kullanıcılar ve ziyaretçiler tarafından oluşturulduğu için, kimi zaman gerçeği yansıtmayan bilgiler de yayınlanabiliyor.

PR Society of America tarafından yapılan bir araştırmada, Wikipedia’da hakkında makale bulunan şirketlerin %60’ının bilgilerinde hata yer alıyor. Wikipedia’da makalesi bulunan şirketlerin toplam 1.284 PR çalışanıyla yapılan araştırmada ayrıca PR yetkilileri %25 oranında bağlı bulundukları şirketin Wikipedia sayfasından habersiz çıktı.

Şirket sayfalarında değişiklik yapmanın zorluğu da araştırma sonuçları arasında yer alıyor. Zira bağlı bulundukları şirketin Wikipedia sayfasını düzenlemek isteyen PR yetkilileri, Talk özelliğini kullanarak Wikipedia editörlerine bağlanmanın ve sorunu çözmenin günler sürebileceğini belirtirken, %12 oranında bu süre haftalara uzuyor. Üstelik, katılımcıların %24’ü değişiklik talebinden herhangi bir sonuç alamadıklarını belirtiyor.

Wikipedia'da Şirket Sayfalarının %60'ı Hatalı [İnfografik]

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir