Anasayfa » ALINTI » Anonymous Saldırısı İddiası Yalanlandı
Anonymous Saldırısı İddiası Yalanlandı

Anonymous Saldırısı İddiası Yalanlandı

Anonymous Saldırısı İddiası YalanlandıTwitter, açıklamasında, hack’lenme iddialarının sahte olduğunu ve internette yayımlanan bilgilerin bloke edilen edilen hesaplara ait olduğunu belirtti. Verilen bilgiye göre, hacker’lar, Twitter’da kapatılan spam hesaplarının kullanıcı bilgileri ve şifrelerini defalarca tekrarlayarak internete koydu.

Twitter’ın hack’lendiği iddiası, ilk olarak Pazartesi günü, metin depolama sitesi Pastebin’de Twitter kullanıcılarına ait olduğu iddia edilen beş sayfa bilginin yayımlanmasıyla ortaya atıldı. İnternetteki hacker faaliyetleri hakkında haberler sunan Airdemon.net sitesi, Salı günü verdiği bilgide, Twitter’ın başarıyla hack’lendiğini duyurdu ve şirketin sunucularından büyük miktarda veri çalındığına dair spekülasyonların yayılmasına neden oldu.

Site, kullanıcı bilgileri çalınan insanlar arasında ünlü isimlerin de bulunduğunu, ayrıca, bir Twitter çalışanının saldırıyı doğruladığını savundu.

TWİTTER: SALDIRI SAHTE

Twitter, dün Mashable sitesine yaptığı açıklamada, “sunucularına erişim sağlandığı” bilgisinin doğru olmadığını, ancak yine de söz konusu iddiaları incelediklerini belirtti.

Mashable’a e-mail ile gönderilen açıklamada, “Beş sayfada yer alan 20 binden fazla kullanıcı hesabı bilgisinin birçok defa tekrarlandığını ve her birinin bloke edilen spam hesaplar olduğu” bilgisi verildi.

Twitter, iddia edilen saldırıdan etkilendiğini düşünen kullanıcılarına yeni şifre gönderirken, şifre değiştirilmesi ve güvenlik ayarlarını gözden geçirmeleri iin Yardım Merkezini kullanmalarını teşvik etti.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir