Anasayfa » ALINTI » Bilişimi Önceden Bilebilmek
Bilişimi Önceden Bilebilmek

Bilişimi Önceden Bilebilmek

Bilişimi Önceden BilebilmekAncak günümüzün bir pazarlama ve reklam dünyası olduğunu düşünürsek bu tip çalışmaların görselliğe dayanan şekilde tanıtımının yapılmadığı da ortada.

Ülkemiz de maalesef  bilişim ,sosyal ağlar ve sosyal medya anlamında sürekli geriden geliyoruz . Bize  yatırım yapan yabancı  bilişim firmaları hariç çoğunlukla uzakdoğudan  komponentleri getirip burada montajlıyoruz. Yabancı sosyal ağlara kayıt olup paylaşımlarımızı yapıyoruz. Aslında bu tip ağların evrensellik  ekseninde t üm dünya da kullanıldığını düşünürsek burada sadece neden bu pastadan pay alamadığımızı sormak lazım.

Bundan 50 yıl önce radyoların ve yeni yeni televizyonların hakim olduğu bir dünya da bugün tablet ler elimizde,cebimizde,her yerde. Kablolu ya da kablosuz teknolojinin ya da bilginin tüm nimetlerinden faydalanbiliyoruz. Şimdiye kadar pek görmedim ama örneğin Belediyecilik anlamında wıreless kullanılabilen alanların oluşması türkiye de bilişim sektörünün gelişmesine önayak olmaz mı ?

Sadece alışveriş merkezlerinde ya da cafe ler de değil parklar da bahçeler de bu özellikten faydalanabilsek…

Bugün en kötü mal veya hizmeti güzel bir PR çalışması ile kazanca dönüştürmek mümkün. Dünya da reklam alanında milyarlarca dolarlık bir sektörün bilişim dünyasından pay almaya çalıştığını da biliyoruz. Öyleyse  inovatif anlamda geleceğin iletişim araçlarını tasarlama da, insanların sosyalleşmek ya da arkadaş bulabilmek hatta eğlenebilmek ve haberdar olmak amacı ile kullanabildiği sosyal ağları modifiye edip kendimize özgü hale getirebilmemiz çok mu zor..?

Mesela  İnsanların fotoğrafları ile değil videoları ile profil oluşturduğu çoğunlukla kamerası yardımı ile görüntüsünü paylaşabildiği, Konuşmaları anında yazı olarak ekrana bırakabilen  bir sosyal ağ ve sosyal medya nasıl olurdu ? …

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.