Anasayfa » ALINTI » Binlerce Kişiye Ne Söylemek İstersiniz?
Binlerce Kişiye Ne Söylemek İstersiniz?

Binlerce Kişiye Ne Söylemek İstersiniz?

Binlerce Kişiye Ne Söylemek İstersiniz?Listserve, her gün üyeleri arasından rastgele seçilen birinin herhangi bir konu hakkında yazdığı düşüncelerini mail olarak tüm üyelerine gönderiyor. Sitenin üye sayısı şu anda 17 bine ulaşmış durumda ve bu rakam hızla artıyor.

Sitenin ana kuralı, istediğiniz her konuda görüşlerinizi belirtebiliyor olmanız. Hayatınız, sırlarınız, hobileriniz ve işlediğiniz küçük suçlara dahil her şeyi burada paylaşabilirsiniz. Hiç tanımadığınız insanların düşüncelerini okumak ve kafanızdakileri onlara açmak için tek yapmanız gereken, ana sayfaya giderek burada belirtilen yere e-mail adresinizi girmeniz.

Bu noktadan sonra, her gün e-mail kutunuza Listserve üyelerinden birinin maili düşecek. Site, düşüncelerini paylaşacak üyeleri kurayla da seçebiliyor. Eğer seçilirseniz, 48 saat içinde istediğiniz konuda bir makale yazmak zorundasınız. Yazacağınız metin, siz siteye ekledikten sonra binlerce üyeye gönderilecek.

“İSTENMEYEN ÇIPLAKLIK YOK”

Digital Trends, kısa süre önce hayata geçen Listserve için, “insanların isim ve maillerini saklayarak sırlarını paylaştığı PostSecret ve farklı sunucularda yeni insanlarla tanıştıkları Chatroulette’un karışımı” tanımı yapıyor. Aynı zamanda, siteyi, “istenmeyen çıplaklığın bulunmadığı, anında ve geniş çaplı iletişim sunan bir platform” olarak ifade ediyor.

Listserve, New York Üniversitesi mezunları Greg Dorsainville, Josh Begley, Yoonjo Choi, Alvin Chang ve  Zena Koo’nun son sınıf projesi olarak ortaya çıkan bir çalışma. Amaçları, teknoloji ve iletişim arasındaki etkileşimi keşfetmekmiş.

Listserve, hayata geçtikten sadece beş gün sonra, 10 bin üyeye ulaştı. Site, 16 Nisan’dan itibaren kullanıcılarına herhangi bir üyenin düşüncelerini içeren e-mail gönderme uygulamasına başladı.

Dorsainville, TIME dergisine, “E-mailleri göndermeye başlamadan önce, kimsenin içerik yağmuruna tutulmuş bir mail görmek istemediğini fark ettik… E-mail, insanlar için şahsi bir alan… Bir kişinin evine davet edilmeden önce nasıl davranılması gerekiyorsa öyle hareket ettik” dedi.

SOKAKTAKİ İNSANIN DÜŞÜNCELERİ

Listserve’ün gönderdiği mailler, hayata dair anektodlardan tarihi derslere ve eğitimsel açıklamalara kadar farklı konu ve içeriğe sahip olabiliyor. Üyeler, sanki sokakta yanlarından geçip giden insanların düşünceleri ve duygularıyla ilk defa tanışma şansı buluyor.

100’den fazla ülkede üyeye sahip olan Listserve, dünyanın dört bir yanında hiç tanımadığınız insanların dünyasından sizlere tuhaf, eğlenceli, öğretici metinler sunuyor. Kurucuları, projeleri güç kazandıkça farklı dillerde hizmet vermeyi planlıyor.

Listserve, ileride e-mail anlayışına yeni bir boyut kazandırabileceği gibi, silinmemesi gereken spam mailler olarak da adlandırılabilirler.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir