Anasayfa » ALINTI » Dijital Hayatımızın Haritası [İnfografik]
Dijital Hayatımızın Haritası [İnfografik]

Dijital Hayatımızın Haritası [İnfografik]

Dijital Hayatımızın Haritası [İnfografik]Öyle ya da böyle; hayatımız bir yandan bilgisayarlar, telefonlar, tabletler; öte yandan Facebook, Twitter, Hotmail/Gmail gibi online web uygulamaları tarafından kuşatılmış durumda. Bulunduğumuz duruma ve ihtiyaca göre bu araçlardan birini -ya da hepsini- kullanıyoruz. Bunların şöyle bir krokisini -ya da haritasını- çıkarmak gerekirse; aşağıdaki infografikteki gibi bir sonuç karşımıza çıkıyor.

İnfografikteki verilere kısaca değinecek olursak;

Bilgisayar cephesinnde; sabit diskler ortalama 250-499 GB aralığında değişirken; bu disklerde depolanan verilerin %52′si, kullanıcıların olmazsa olmazı, ancak bunların %20′si sıkça kullanılmakta.

Cep telefonları cephesinde; her akıllı telefonda ortalama 65 uygulama kurulurken; bunların 15′i sıklıkla kullanılıyor.

Sosyal medya kanadında ise; her Facebook kullanıcısının ortalama 229 arkadaşı varken; 16 kadarını gerçekte arkadaşı değil -ve tanımıyor-. Twitter’da her kullanıcının 126 takipçisi bulunurken; bunların sadece %35′i gerçek kişi olarak geçiyor.

Facebook’a her hafta 60 milyonun üzerinde fotoğraf yüklenirken -yaklaşık 5 TB ediyor.-; Twitter’da günde ortalama 190 milyon tweet atılıyor. YouTube’da dakikada toplam 60 saat uzunluğunda videolar yüklenirken; Instagram’a her saniye 60 fotoğraf yükleniyor.

Dijital Hayatımızın Haritası [İnfografik]

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir