Anasayfa » ALINTI » Erkekler Kadınlara Oranla Daha İyi Birer Networker
Erkekler Kadınlara Oranla Daha İyi Birer Networker

Erkekler Kadınlara Oranla Daha İyi Birer Networker

Erkekler Kadınlara Oranla Daha İyi Birer NetworkerDünyanın önde gelen kişisel markalama uzmanı William Arruda ise inanılanın aksine daha çekici ve daha gerçekçi bir süre bildirdi. Arruda, günde sadece 9 dakika harcayarak sağlıklı ve başarılı bir kariyer sürebileceğinizi savunuyor. Arruda’nın haftalık 45 dakika önerisi dikkate alındığında, 3.5 saatin üzerindeki genel algılama büyük bir zıtlık teşkil ediyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 98’i için bir saatlik bir süre verildiğinde patronlarına çay yapmanın kendi ağlarını oluşturmak veya CV’lerini iyileştirmek ile aynı öneme sahip olduğunu gösterdi.

Pazarlama mesleği dışında, siyasetçiler de en etkili networkerler arasında yer alıyorlar (yüzde 18) ve bunları borsacılar (yüzde 11) ve gazeteciler (yüzde 10) takip ediyor.

Araştırma, cinsiyetler arasında da bir bölünme olduğunu ortaya çıkarttı. Erkekler her iki cinsin de kariyerlerini eşit derecede geliştirdiğini düşünürken, kadınlar ise erkeklerin kariyerlerini geliştirmek için daha fazla zaman harcadığını düşünüyor (erkeklerde yüzde 29’a karşı kadınlarda yüzde 50). Nüfusun yüzde 37’si ise ağ kurma konusunda erkeklerin kadınlara oranla daha iyi olduğunu düşünürken, yüzde 24’ü ise kadınların daha iyi olduğuna inanıyor.

İşyerinde meydana gelen karışıklıklara rağmen Arruda, 9 Dakikanın uygulanmasının kolay olduğunu söylüyor. Aşağıda, aktif profesyonellerin 9 dakika boyunca yapabilecekleri şeylere yönelik öneriler bulunuyor:

1.     Ağınızı kurun – ilişkilerin kurulması ve sürdürülmesi, başarılı bir kariyerin önemli bir parçasıdır.

2.     Başkalarına kariyerleri konusunda önerilerde bulunarak ve onları tebrik ederek ilişkilerinizi sürdürün – herkes kabul görmeyi sever.

3.     Kredibilitenin son derece önemli olması nedeniyle ağınızdan tavsiye isteyin.

4.     Güncel ve konuyla ilgili kalmak için LinkedIn profilinizde başarıları ve kazandıklarınızı belgeleyin.

5.     Durumunuzu her gün güncelleyin ve profiliniz ve fotoğrafınızın güncel olduğundan emin olun.

6.     Düşünce liderliğinizi genişletin; bir forum veya LinkedIn grubu yönetin; bir makale yayınlayın; bir blog başlatın; genel alanda konuşun veya Amazon LinkedIn uygulamasında kitap tavsiye edin.

7.     Videonun gücünü kullanın ve LinkedIn profiliniz için kendinize ait görüntülü bir biyografi hazırlayın.

8.     Personel sağlayın – bir müdürün en zor işlerinden birisidir. Marka topluluğu yaratıyorsanız, sizinle çalışmak isteyen fanlar oluşturun.

9.     Araştırın. Müşterileriniz veya ortaklarınız ve rakipleriniz hakkında daha fazlasını öğrenmeye çalışın.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir