Anasayfa » ALINTI » Facebook, Face.com’u mu Alıyor?
Facebook, Face.com'u mu Alıyor?

Facebook, Face.com’u mu Alıyor?

Facebook, Face.com'u mu Alıyor?901 milyon kullanıcı sayısıyla dünyanın en kalabalık sosyal ağı Facebook’tan yeni bir satın alma girişimi haberi daha geldi.

Kendi tarayıcısı, kendi mobil işletim sistemi ve kendi markasını taşıyan telefon hazırlığı iddiaları ile sıkça gündeme gelen sosyal ağın, bu kez yüz tanıma aracı face.com’un peşinde olduğu iddia edildi.

2007 yılında kurulan ve Facebook’ta Photo Finder ve Photo Tagger olmak üzere iki uygulaması bulunan Face.com için on milyonlarca doların gözden çıkarıldığı belirtiliyor.

Calcalist (İbranice) adlı online bir yayın sitesinin kendi kaynaklarına dayandırdığı haberinde, İsrailli Face.com’un daha önce de satın alınması gündeme geldiği ancak firmanın, Facebook’un teklif ettiği rakamı kabul etmediği için satın almanın gerçekleşmediği kaydedildi.

Bakalım Facebook’un, kötü giden halka arz sürecinden sonra ilk büyük satın alması face.com mu olacak bekleyip göreceğiz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir