Anasayfa » ALINTI » Facebook, Face.com’u mu Alıyor?
Facebook, Face.com'u mu Alıyor?

Facebook, Face.com’u mu Alıyor?

Facebook, Face.com'u mu Alıyor?901 milyon kullanıcı sayısıyla dünyanın en kalabalık sosyal ağı Facebook’tan yeni bir satın alma girişimi haberi daha geldi.

Kendi tarayıcısı, kendi mobil işletim sistemi ve kendi markasını taşıyan telefon hazırlığı iddiaları ile sıkça gündeme gelen sosyal ağın, bu kez yüz tanıma aracı face.com’un peşinde olduğu iddia edildi.

2007 yılında kurulan ve Facebook’ta Photo Finder ve Photo Tagger olmak üzere iki uygulaması bulunan Face.com için on milyonlarca doların gözden çıkarıldığı belirtiliyor.

Calcalist (İbranice) adlı online bir yayın sitesinin kendi kaynaklarına dayandırdığı haberinde, İsrailli Face.com’un daha önce de satın alınması gündeme geldiği ancak firmanın, Facebook’un teklif ettiği rakamı kabul etmediği için satın almanın gerçekleşmediği kaydedildi.

Bakalım Facebook’un, kötü giden halka arz sürecinden sonra ilk büyük satın alması face.com mu olacak bekleyip göreceğiz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir