Anasayfa » ALINTI » Google+ Hala Twitter ve Facebook’un Çok Gerisinde
Google+ Hala Twitter ve Facebook’un Çok Gerisinde

Google+ Hala Twitter ve Facebook’un Çok Gerisinde

Google+ Hala Twitter ve Facebook’un Çok GerisindeRJ Metrics’in 40,000 Google+ kullanıcısı arasında yaptığı bir araştırma, üyelerin %30’unun sadece bir kere durum güncellemesi yaptığını gösteriyor. Google+’ta herkese açık durum güncellemelerinin çok önemli olduğu düşünülürse bu veri, sosyal ağ için hiç de iç açıcı değil maalesef.

Diğer bulgulara bakarsak:

Google+’ta gönderilen yorum, cevap, bağlantı bağlaşımı ve +1’lerin üye sayısına oranı 1’den (Bir) az.

5 defa durum güncellemesi yapmış bir üyenin altıncıyı yapmama olasılığı %15

Aktif kullanıcıların gönderdiği iletiler arasında geçen süre ortalama 12 gün.

Aktif kullanıcılar arasındaki durum güncelleme oranı her geçen ay biraz daha düşüyor.

Pew Internet & American Life Project’in yaptığı başka bir araştırma ise Facebook kullanıcılarının %52’sinin ve Twitter’ın kullanıcılarının da %33’ünün sosyal ağlara katılım gösterdiğini söylüyor.

RJ Metric’sin yaptığı araştırma comScore’un yaptığı araştırmayla da örtüşüyor açıkçası. ComScore kullanıcıların Ocak ayında Google+’ta ortalama 3.3 dakika vakit geçirdiğini söylüyordu.

Google, şu an 180 milyona varan üye sayısıyla Google+’ta katılımı arttırmak için elinden geleni yapıyor aslında. Hatta bu araştırmayla ilgili de bir savunma yayınlamış: “Sadece herkese açık durum güncellemeleri üzerinden araştırma yapmak hatalıdır, çünkü Google+ daha çok özel paylaşımlar için kullanılan bir sosyal ağdır. Daha önce de söylediğimiz gibi Çevreler’de ve kişisel olark çok daha fazla materyal paylaşılmakta. Google+’ın güzelliği de daha çok özel paylaşımları destekliyor olması. Görüşlerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı bütün dünya ile paylaşmak zorunda değilsiniz.”

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir