Anasayfa » ALINTI » Google’ın Yeni Hedefi ChromeOS
Google’ın Yeni Hedefi ChromeOS

Google’ın Yeni Hedefi ChromeOS

Google’ın Yeni Hedefi ChromeOSGoogle dün yaptığı duyuruda işletim sisteminin geliştirilmeye devam edeceğini ve daha hızlı çalışması için yeni güncellemeler yapacağını söyledi.

Elimizin altında iki (hatta Linux ile üç) seçeneğimiz olduğunun bilincinde olan Google piyasayı biraz daha hareketlendirmek için daha hızlı bir işletim sunmak amacıyla kendisini de bu yarışa dâhil etmeye karar vermiş görünüyor, zira ChromeOS artık masaüstü bilgisayarlarda.

Yeni Chromebook bize hiç de yabancı olmayan bir sistemle, Apple Mini’yi anımsatan, Chromebox ile birlikte geliyor

Şirketin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Hız, Chrome sistemleri için hayati önem taşıyan bir özelliktir. Yeni Chromebook ve Chromebox Intel işlemcilerle çalışan, eski Chromebook’lara göre üç kat daha hızlı bir sisteme sahip olacak. Yeni Chromebook yedi saniyeden az bir sürede açılıyor ve uyku modundan anında çıkabiliyor. Chromebox ile videolu görüşme yaparken aynı zamanda internetten en sevdiğiniz oyunu oynayabilirsiniz.”

İşletim sisteminin yeni haliyle Google, bütün uygulamaları hızlı bir şekilde çalışatırmanızı amaçlıyor. En çok kullandığınız programları da masaüstüne iğneleyebiliyorsunuz.

Yeni Chromebook’un fiyatı 350 ile 550 dolar arasında, Chromebox ise 329 dolara temin edilebilir. Cihazların donanım özellikleri şöyle:

Intel® Core™ İşlemci

4 GB RAM

Çift bant WiFi 802.11 a/b/g/n

Gigabit ethernet

6 adet USB 2.0 portu

HDMI, DVI, VGA uyumlu görüntü çıkışı

Bluetooth 3.0™

Kensington™ key lock

Chrome, son olarak Explorer’ı tahtından indirdikten sonra artık çoğu kişi tarafından bilinen bir sistem haline geldi. Kullanıcılar Google ürünlerine giderek daha da aşina oluyorlar. Artık Google’ın sadece bir arama motoru olmadığının bilincindeler. O yüzde Google’ın bu işi ciddiye alarak işletim sistemine daha çok önem vermesi aslında kaçınılmaz bir durumdu.

Hali hazırda Android işletim sistemli cep telefonu ya da tablet bilgisayar kullanıyorsanız ChromeOS konusunda da çok yabancılık çekmeyeceksiniz demektir.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir