Anasayfa » ALINTI » LinkedIn SlideShare’i Satın Aldı
LinkedIn SlideShare'i Satın Aldı

LinkedIn SlideShare’i Satın Aldı

LinkedIn SlideShare'i Satın AldıSosyal ağ kategorisinde iş dünyasını temsil eden ve daha resmi bir ortamı olan LinkedIn kimi yatırımlarına devam ediyor. Üyelerine farklı alanlarda da hizmet verebilmek için kesenin ağzını açan yetkililer yaptıkları açıklama ile SlideShare’ı satın aldıklarını ilan ettiler.

“Slaytlar için YouTube” olarak lanse edilen SlideShare’da video, *pdf, döküman gibi çeşitli formatlarda sunumlar hazırlanabiliyor. 2006 yılından beri hizmet veren platformun şu sıralar aylık 29 milyon ziyaretçisi var. İçerisinde 7 milyondan fazla sunum barındıran servis yaklaşık 1.5 milyon siteye embed kodu ile entegre edilmiş durumda.

LinkedIn Neyi Hedefliyor?

Daha çok resmi bağlantılar için bir sosyal ağ niteliğinde olan LinkedIn ise aylık 107 milyon ziyaretçiye sahip. İlk çeyrekte geçen yıl 93.9 milyon dolar olan gelirini 188.5 milyon dolara çıkaran ünlü site, bu başarıyı gecikmeden yatırıma dönüştürmek istiyor.

LinkedIn and Slideshare

View more presentations from LinkedIn

İş dünyasının profesyonellerini bir araya getiren LinkedIn, SlideShare ile içerik odaklı bir yayın başlatmak istiyor. Kişilerin çalışmakta oldukları alanlarla ilgili dökümanlara da ulaşmasını isteyen site, üyelerin daha profesyonel bir ortamda bir araya gelerek başarılı ve yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmalarını istiyor.

SlideShare için 45%’i peşin %55’i kaynaklardan olmak üzere 118.75 milyon dolar ödeme yapan firmanın hedefine ulaşıp ulaşamayacağı ise büyük merak konusu.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir