Anasayfa » ALINTI » Pinterest: 25 Ayın Ardından… [İnfografik]
Pinterest: 25 Ayın Ardından… [İnfografik]

Pinterest: 25 Ayın Ardından… [İnfografik]

Pinterest: 25 Ayın Ardından… [İnfografik]Internet sahasına çıkmasının ardından 2 yıl -tam olarak 25 ay- geçen Pinterest; ayrıca birçok araştırmaya da konu oluyor doğal olarak. İşte onlardan bir yenisi:

Tamba’nın yaptığı bu son araştırmaya göre kullanıcıların Pinterest’e gösterdiği ilgi her geçen gün artıyor. Bunda şüphesiz sosyal medyanın payı büyük: Facebook’ta vakit geçiren her 5 kullanıcıdan 1′i Pinterest’te de vakit geçiriyor. Bu kullanıcılar ayrıca Pinterest’teki “pin”lerini Facebook’ta da paylaşmayı ihmal etmiyor.

Şimdilik sadece iPhone uygulaması bulunan Pinterest, yaklaşık 250 bin iPhone’da yerini aldı. 2012 Ocak ayında günlük 2 milyon tekil ziyaretçi alan Pinterest; 2012 Mart’ta ise bunu 2 katına çıkararak 4 milyon tekil ziyaretçi barajını geçti. Kadınların daha çok ilgi gösterdiği Pinterest’te, 2012 Ocak ayında %20 olan erkek kullanıcı oranı; bir sonraki ayda %28′ yükselmiş.

Her ziyarette ortalama 14 dakika geçirilen Pinterest sayfaları 2012 Mart ayında 2.3 milyar kez görüntülenmiş. Ziyaret eden “pin”cilerin genellikle orta yaşlarda olduklarını görüyoruz: Ziyaretçilerin %56′sı 25-54 yaş aralığındakiler oluşturuyor. Bu verileri ve dahasını aşağıdaki infografikte bulabilirsiniz:

Pinterest: 25 Ayın Ardından… [İnfografik]

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir